logo

02 Mayıs 2013

Şanlıurfa-Gebze Arasında Okul Kardeşliği

Kardeş Okul Kampanyası 4Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan kardeş okul kampanyası çerçevesinde Kocaeli-Gebze Anadolu Lisesi,  Şanlıurfa Merkez Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okuluna kardeş okul oldu.

Şanlıurfa Merkez Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Özlem Kuşçuoğlu’nun girişimleri sonucu Kocaeli-Gebze Anadolu Lisesi Öğrencileri ve öğretmenleri kendi aralarında toplamış oldukları koliler dolusu kırtasiye, oyuncaklar,  Şanlıurfa Merkez Eyübiye Mahallesinde bulunan Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilere ve özellikle de Suriye’den gelen ve burada eğitimlerini devam ettiren öğrencilere Okul Müdürü Orhan BARSAN tarafından dağıtıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Orhan BARSAN “Bugün burada çok mutlu bir günü yaşıyoruz. Okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni Özlem KUŞÇUOĞLU Hocamızın girişimleri sonucunda Gebze Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerin kendi aralarında toplamış oldukları kırtasiye ve oyuncaklar dolusu kolileri teslim aldık. Teslim aldığımız bu eşyaları okulumuzda okuyan fakir ve özellikle Suriye’den gelen ve okulumuzda eğitimlerin sürdüren öğrenciler dağıtacağız. Ben bu “Kardeş Okul” kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kardeş Okul kampanyasıyla yapılan bu çalışmalar neticesinde ülkemizin batısında yer alan okullarla doğusunda bulunan okullar kaynaşmakta, öğretmen ve öğrenciler de görüş alışverişinde bulunmaktadırlar.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ