logo

05 Ocak 2013

Şanlıurfa İŞKUR, Her Yerde

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından Akçakale Açık Cezaevi’nde yatan mahkûmlar için kuaförlük kursu açıldı.

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda ise mahkûmların cezaevinde kaldıkları süre içerisinde İşkur olarak onların meslek sahibi olmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirterek;

 “Amacımız, cezaevindeki mahkûmlara içerde bulundukları süre içerisinde bir meslek öğretmek ve cezaevindeki sürelerini tamamladıktan sonra normal hayata başlarken, bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Cezaevindeki mahkûmlar hem meslek öğreniyor hem de para kazanıyorlar. Böyle faaliyetler yapmak İşkur’un normal faaliyetlerinden ziyade bir insani vazifedir. Cezaevlerindeki mahkûmların geneli işsizlik ve geçim derdinden dolayı işledikleri suçlardan dolayı bulunan mahkûmlardır. Bu vatandaşlarımız cezalarını çektikten ve özgürlüklerine kavuştuktan sonra dışarda rahat bir şekilde iş bulabilmek ve onları topluma kazandırmak için İşkur olarak çok çalışmaktayız.

Açılan kuaförlük kursu ile eğitim gören kursiyerlerin çoğu dışarıda rahat bir şekilde usta berber olarak çalışabilecek kapasiteye geldi. Buna benzer mesleki kurslarımız ve faaliyetlerimiz devam edecek. Bu tür faaliyetleri yapmamızda bize yardımcı olan bakanımıza, valimize, milletvekillerine ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

İşkur Şube Müdürü Ali Kızıl ve Akçakale Açık Cezaevi Öğretmeni Mahmut Barış Demir Cezaevinde kurs gören mahkûmları ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ