Ev sahipleri bu duruma tepki gösterdi. Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Cevizlidere mahallesindeki Cevizlidere Apartmanındaki boş evlere yüksek miktarda doğalgaz faturası geldiği iddia edildi.

Haber merkezimizi arayarak durumu bildiren vatandaşlar ‘1 aydır oturulan eve 1933 TL doğalgaz faturası geliyor ancak 1 aydır boş olan ve doğalgaz derecesi 15 en alt limitte ayarlanan eve ise 2343 TL doğalgaz faturası geliyor. Sayaçları Bulut Enerji firması okuyor.’ şeklinde iddiada bulundular.

Bina sakinleri duruma veryansın ederek ‘Arama kayıtlarımız mevcut. Bina grubumuzda boş evlere yüksek doğalgaz faturası geldiğine dair yazışmalar mevcut. Daha bağlantısı yapılmamış eve bile 1534 TL doğalgaz faturası gelmiş. Hepsi kanıtlı. Bilgi almak için sayaç okuyan firmaya bir türlü ulaşamıyoruz. Bugün aradık ama yanıt alamadık. Whatshapp hatlarından da yazdık yine de cevap alamadık. Bu nedenle sesimizi buradan duyuruyoruz. Gerekli yerlere itirazlarımızı yapıp, kanuni yollardan hakkımızı arayacağız’ dediler.

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de