Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçeye kazandırdığı projeler ve kalıcı yatırımlarıyla değer katmaya devam ediyor. Başkan Baydilli Doğukent Mahallesinde saha gezisi sırasında vatandaşların kendisinden talep ettiği semt pazarı için hemen talimat vermiş ve ihale sürecinin ardından modern bir semt pazarının yapımına başlanmıştı.

 

Kısa süre sonra Doğukent Semt Pazarının yapımı tamamlandı ve vatandaşlara hizmet vermeye hazır hale geldi. 2200 metrekare alanda yapılan kapalı semt pazarı modern şekilde dizayn edilirken, pazar yeri dışında otopark ve gerektiğinde etkinlik alanı olarak kullanılabilecek.

 

Vatandaşlara verdikleri bir sözü daha yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Doğukent Mahallemizdeki pazar yeri talebi vatandaşlarımızın bize saha gezisi yaparken ilettiği ve bizim de elzem gördüğümüz bir talepti. Biz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için acil ihtiyacı karşılamak amacıyla Doğukent mahallemizde geçici bir pazar yeri tahsis edip yeni ve modern bir semt pazarı için de planlamasını ve ihale aşamalarını tamamlayıp çalışmalarını başlattık.

 

Modern semt pazarımızda çalışmalar tamamlandı ve artık vatandaşlarımıza hizmet vermeye hazır hale geldi. Doğukent Semt Pazarı hizmetimiz mahallemizdeki vatandaşlarımıza ve pazar esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Göbeklitepe, bayram tatilinde 55 bin 573 ziyaretçiyi ağırladı Göbeklitepe, bayram tatilinde 55 bin 573 ziyaretçiyi ağırladı

Doğukent Mahallesinde yaşayan vatandaşlar taleplerine karşılık vererek mahalleye pazar yeri ihtiyacını karşılayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 

Doğukent semt pazarı hizmete açıldıktan sonra haftanın bir günü semt pazarı, diğer günler de otopark olarak hizmet verecek.