Şanlıurfa’nın tarihine adını silinmeyecek bir biçimde yazdıran pek çok isim vardır. Bu isimler çeşitli alanlarda öne çıkan, öncülük eden, kendi alanında memleketimizi bir adım daha ileriye götürmek için gayret göstermiş olan,  imkân ve konumunu Şanlıurfa için değerlendirmiş olan kişilerdir.

Siyaset, ekonomi, bürokrasi, sosyal hayat, sanat, müzik, edebiyat, icraat, spor gibi daha birçok alanda hepimizin tanıyıp bildiği, takdir edip sevdiği isimlerdir bunlar. İsimleri hafızalarımıza, gönüllerimize, akıllarımıza ve memleketimizin dününe, bugününe kazınmış olan, yarınlarda da unutulmayacak olan bu öncü ve önemli şahsiyetlerin en önemli özelliklerinin başında Şanlıurfa’yı makamları için değil, makam, konum, imkân, etki ve güçlerini Şanlıurfa için kullanmış olmalarıdır. Başka bir yazımızda bu isimlerden ayrı ayrı bahsetmek üzere konuyu Sayın Faruk Çelik’e getirmek istiyorum.

AK Parti köklerinin, geçmişinin ve yapısının önemli ve özellikli bir ismidir Faruk Çelik. Artvin Yusufeli doğumlu mert, sözünün eri, zeki, çalışkan, dirayetli, basiretli çok önemli bir saha siyasetçidir Sayın Bakan. Koskoca Bursa’yı yıllarca adeta sırtına taşımış, memleketi olan Artvin’i, köklerini, geçmişini asla unutmamış bizim topraklarımızın bize ait güze bir insanıdır Faruk Çelik. İki binli yılların başında kurulan ve 15 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin de etkili, vazgeçilmez, hep önce olan, sözü dinlenen, hatırı sayılan yetkilisi, temsilcisi ve Bakanıdır Faruk Çelik.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisini 2011 seçimleri için Şanlıurfa AK Parti listesinin ilk sırasına koymakla ne kadar isabetli bir tercihte bulunduğunu hepimiz yaşayıp gördük. Çok kısa sürede Şanlıurfa’nın zaten duyduğu, bildiği, gördüğü bütün değerlerini özümseyerek sahada nasıl siyaset yapılacağını dünya âleme göstermiş, Şanlıurfa’yı AK Parti’nin en önemli kalelerinden birisi yapmış ve kendisine verilen görevi hakkıyla yerin getirmiş bir isimdir Faruk Çelik.

2011 seçimlerinin propaganda sürecinin hemen başında “Ne Mardinli ne Bursalı…!” diye bel altı vurulmaya çalışılan Faruk Çelik; sıcak, samimi, cesur, etkili, sonuç odaklı başarılı çalışmaları ile aklında bu konuda şüphesi olanları yanıltmış ve aklımızın da, gönlümüzün de kabul ettiği, sahiplendiği, sevdiği çok özel bir siyasetçi olarak tarihimize ismini yazdırmayı başarabilmiştir.

2011 seçimlerinde ısrarla vurgulanan ve propaganda çalışmalarının da mottosu olan “En İyi Urfalı Şanlıurfa’ya En Çok Hizmet Edendir…” sloganı Faruk Çelik için bulunmuş mükemmel bir tanımdır. Bize göre de Faruk Çelik, Urfalılığın sadece sözde temsilciliğine yaptığını bildiğimiz pek çok kişiden daha da Urfalıdır ve memleketimize hizmet ederek birçoğumuzdan daha çok Şanlıurfalı olmayı gerçekten hak eden özel bir kişidir.

Oğluna Şanlıurfa’nın en köklü ailelerinden birinin kızını isteyecek ve evlendirecek kadar bu memleketi benimsemiş olan özel biridir Faruk Çelik.

Bakan olarak milletvekilliğini yaptığı Şanlıurfa’yı; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, bürokrasi ve her platformda, siyaset, spor, sanat, ekonomi, turizm gibi her alanda temsil etmeyi başaran Faruk Çelik her fırsatta bu şehire daha çok hizmet gelmesi, daha çok yatırım yapılması için ciddi gayretler göstermiş ve önemli başarılar elde etmiştir.    

Şanlıurfa’ya memleketimizin Bakanı olarak geldiği ilk günden bu güne kadar gecesi gündüzü Şanlıurfa olan Sayı Bakanımız vefakâr ve kadirşinas Şanlıurfalılardan da gereken sevgiyi, saygıyı, vefayı görmüş, şahsiyeti itibariyle özümsenmiş, memleketimize yaptığı hizmetler hep takdirle karşılanmıştır. İstisna bile sayılamayacak, tamamen bel altı çalışan ve maksatları bu memleketin huzurunu bozmak olan birkaç kişinin kadirbilmezliğinin üzerinde durmak en başta bütün Şanlıurfalılara haksızlık olur. Bu bakımdan biz bu yazımızı memleketimizin güzel sözlerinden birisi ile noktalamak ve Sayın Bakanımızla birlikte Şanlıurfa’nın aydınlık geleceğine yürümeye devam etmek istiyoruz:

“Ekmeği ekmekçiye ver.. Bir ekmek de fazla ver…”

Bu tarih, medeniyet ve maneviyat şehri Şanlıurfa Sayın Faruk Çelik’i her zaman bağrına basmış ve yaptığı bütün hizmetleri takdirle yâd etmiştir, Etmeye de devam edecektir.

Şanlıurfalılar seni seviyor ve bu memlekete daha çok hizmet edeceğine yürekten inanıyor Sayın Faruk Çelik Bakanım…  

  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa bayram 2017-07-06 12:02:14

Dillerine sağlık çok güzel yorumlamışım sayın atilla
Hislerimize tercüman oldunuz ğ.antepte her dönem dışarıdan bakan var ve yükseliyor bizim millet vekillerim bir araya gelmiyorlar bakanımıza teşekkür ediyorum başarılar diliyorum bu olayı urfaya mal etmemek lazım saygılarımla

Avatar
Mehmet fatih özturan 2017-07-09 00:50:31

Sayın Sedat Atilla abim çok doğru yazmışsın fikirlerimiz aynı bakanımızın her türlü arkasındayız çok değerli ve düzgün bir insan.

banner115

banner114