Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifine bağlı seralarda sebze çeşitliliğinin yanı sıra kış mevsimine bağlı olarak ürün çeşitliliğini genişletiyor.

Kadın istihdamına büyük katkı sağlayan seralarda mevsim şartlarına uygun daha önce domates ve salatalık üretimi yapıldı. Kadınlar tarafından bir süre önce brokoli, karnı bahar, roka, maydanoz ve tere ekimi yapılmıştı.

7 serada kış mevsimine uygun sebzelerden Roka ve maydanoz hasadına başlayan kadınlar çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kadın İstihdamına büyük katkı sağlayan seralarda mevsim gözetmeksizin çalışmaların devam ettiğini belirten Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi koordinatörü Seval Avcı şunları kaydetti. ''Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın destekleriyle açılmış olan 7 adet seramızda mevsim gözetmeksizin Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz üretimlerine devam etmektedir. Şuan Roka, maydanoz, tere, karnı bahar ve brokoli ekimi yapılmış olup roka ve maydanoz hasadına başlanmış bulunmaktadır, aynı zamanda seramız şehir ekonomisine katkı sağlayıp kadın istihdamına yön vererek çalışmalarına devam etmektedir. Yeni hasadımız hayırlı olsun'' dedi.

Şanlıurfa'da aranan 13 şüpheli yakalandı Şanlıurfa'da aranan 13 şüpheli yakalandı