“Daha yaşanabilir bir Akçakale” hedefiyle ilçeyi bir çok ilkle buluşturan Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya bu kez de ücretsiz internet dönemi başlattı.

Yakın zamanda hizmete sunulan Filistin Meydanı’na Wİ-Fİ kuruldu. Böylece özellikle gençler ve öğrencilerin kullanılması amacıyla meydanda bulunan herkese ücretsiz ve kotasız internet kullanma imkanı sağlandı.

Hayata geçirilen uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yalçınkaya “Filistin Meydanı'na wi-fi cihazı yerleştirdik. Özellikle gençlerimizin internet erişimini sağlamak üzere bu hizmeti ücretsiz olarak kendilerine sunduk. Hedefimiz; meydanıyla, caddesiyle, sokağıyla sınırda yıldız bir ilçe oluşturmak. İnşallah seçimden sonra hizmetlerimize devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler ise Başkan Yalçınkaya’ya “İyi ki varsınız” diyerek teşekkür etti.

Wİ-Fİ HİZMETİ HAKKINDA

''Sınırda Yıldız İlçe'' ismiyle kurulan Wİ-Fİ cihazına bağlanmak isteyen kullanıcılar,  ''Sınırda Yıldız İlçe'' ağ ismine tıkladığı takdirde karşılarına gelen ekrana telefon numaralarını yazarak kod talebinde bulunacak ve gelecek kodu alana yazıp internete bağlanabilecekler.

TBMM haftalık çalışmasına başlıyor TBMM haftalık çalışmasına başlıyor

Tüm operatörler bu hizmetten faydalanabilir.