Seçim kampanyası boyunca her gün farklı ailelerin desteği ile binlerce kişinin katıldığı miting havasında ziyaretleri kabul eden Başak’a bu kez de Harran ilçesinin önde gelen ailelerinden Özyavuz ailesi destek verdi.

Önceki dönem Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve beraberindeki binlerce kişi Hikmet Başak’ın Harran’daki seçim bürosunu ziyaret etti.

Desteklerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başak, Seçim bürosunu ziyarete gelenlere teşekkür ediyoruz. 14 Mayıs’ta güçlü Türkiye için Şanlıurfa kararını vermiş. Bizi destekleyip buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

ŞUSKİ’den duyuru ŞUSKİ’den duyuru

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Kaçar, “Bu coşkuyu gösteren rabbime hamd olsun. Harran dün olduğu gibi bu gün de ayrı bir güzel. Şanlıurfa’da seçimin sonucunu merak edenler gelip Harran’daki bu meydanı görsünler” dedi.

Türkiye’nin bir ateş çemberi içerisinde olduğunu belirten önceki dönem Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, “Harranlı kardeşlerim Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Hep birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarına destek vermemiz gerekiyor. Biz Osmanlı döneminden bu güne kadar dışarıdan gelen kardeşlerimize muhacir olarak kucak açtık. 14 Mayıs genel seçimleri çok önemli. Lütfen eşinize dostunuza Türkiye’nin geleceği için bunları anlatın ve bir çapa gösterin"  ifadelerini kullandı.

Ayrıca destek ziyaretine; AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, AK Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık, Bölgenin kanaat önderlerinden geçmiş dönem Akçakale Belediye Başkanı Feyyaz Gündoğan ve AK Parti İlçe teşkilat üyeleri katıldı.