Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Beyazgül’e gençlerin ilgisi ve tezahüratları oldukça yoğun dolu.

Şanlıurfa’da “Gençliğe Yatırım Geleceğe Yatırımdır” şiarıyla her zaman gençlerin yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Gençlik Buluşması” programında gençlerle bir araya geldi.

Salonu tamamen dolduran gençlerin merak ettiği soruları sorduğu, kendilerine sunulan imkânlardan ötürü Başkan Beyazgül’e teşekkür ettiği buluşma yaklaşık iki saat sürdü. Etkinlikte gençlik merkezlerindeki eğitimlerden yararlanan gençlerden Başkan Beyazgül’e yazılan şarkılar da seslendirildi.

Gençlerin yoğun sevgi seliyle karşılanan Başkan Beyazgül’e sık sık gençlik seninle gurur duyuyor tezahüratları yapılırken salonda “Güçlü Başkan Güçlü Gençlik” teması da vurgulandı.

“GÜÇLÜ BAŞKAN GÜÇLÜ GENÇLİK”

Türkiye’nin en genç nüfusa sahip şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da gençlerin taleplerinin her zaman öncelikli olduğuna dikkati çeken Başkan Beyazgül, “ Gençlerimiiz pırıl pırıl her biri çok başarılılar. Spor ve kültür alanlarında gerekse bilim ve bilişim alanında gençlerimizin elinden tutmaya devam edeceğiz. Şanlıurfa’nın yükselişinin önünde kimse duramayacak. Yakın bir gelecekte Şanlıurfa Dünyanın merkezine oturacak. Türkiye’de genç nüfusa sahip bir şehir örneği yoktur. Biz çocuklarımızın ellerinden tutacağız ve onların her zaman olduğu gibi yanında olacağız. Belediye Başkanı olduğum günden bu yana açmış olduğumuz spor salonları ve gençlik merkezlerine gelen gençlerimize sordum. Çok başarılı olacaklarını söylediler. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve madalyalar elde ettiler. Şanlıurfa’nın bir dengi daha yoktur.” İfadelerini kullandı.

Sahneye gelen küçük bir kız çocuğunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e soracağı soruyu unutarak “Şimdi ne diyeceğimi bilmiyorum, ama sizi sevdiğimi söylemeyi çok isterim” diyaloğu ise salonda uzun süre alkışlandı. Başkan Beyazgül de minik kıza teşekkür ederek gençlerimizin ellerinden böyle tutarak onları geleceğe güzel bir şekilde hazırlayacağız” diye konuştu.

Şanlıurfa'da yorgun mermi isabet eden 4 yaşındaki çocuk yaralandı Şanlıurfa'da yorgun mermi isabet eden 4 yaşındaki çocuk yaralandı

BAŞKAN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA ŞAHLANACAK BAŞKA ÇARE YOK

Yapımı tamamlanan ve kısa bir süre sonra açılışı yapılacak olan Şanlıurfa Bilim Merkezinin de Şanlıurfalı gençlerin hizmetine sunulacağını, gençlerin bilim ve bilişimle ilgilenerek dünyanın merkezinde Şanlıurfa’nın olacağını aktaran Başkan Beyazgül, “ Şanlıurfa gerek turizmi ile gerekse tarihi ve gastronomisi ile çevre illeri geride bırakmıştır. Şehrin kendine güvenini kırmak isteyenlerin düşünceleri boşa çıkacaktır. Burası Peygamberler şehri, burası kadim bir şehirdir. Burası kültür ve sanatın şehri bu şehir şahlanacak başka çare yok bunu da hep beraber yapacağız. Bugüne kadar Şanlıurfa’da çok şey değişti değişmeye de devam edecek.” Sözlerine yer verdi.

Editör: TE Bilisim