“Nerede bir hemşehrimiz varsa biz oradayız” diyerek Geçtiğimiz Haziran ayında Konya’nın Ereğli ilçesine mevsimlik tarım işçisi olarak giden aileleri tarlada ziyaret eden ve bu anlamda bir ilki gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bu kez de Şanlıurfalı tarım işçisi ailenin evlerine misafir oldu.

ZILGITLARLA KARŞILANDI

Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Konya Ereğli’de ziyaret ettiği tarım işçisi aileyi bu kez de hanelerinde ziyaret etti. Başkan Beyazgül’ü karşılayan kadınlar zılgıtlarla, çocuklar ise alkışlarla karşıladılar.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Mamuca Mahallesi’ne giderek mahalle sakinlerini ve yaz mevsiminde tarım işçisi olarak Türkiye’nin farklı noktalarına çalışmaya giden ailelerle bir araya gelen Başkan Beyazgül, “Söz verdiğimiz gibi ailelerimizin evlerine de misafir olduk” dedi.

Kendisini karşılayan çocukları oyuncaklara oyuncak hediye eden Başkan Beyazgül ailelerle de yakından ilgilenerek herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. İhtiyaçların giderilmesi yönünde ilgili daire başkanına talimat veren Başkan Beyazgül ailelere her zaman yanınızdayız mesajı verdi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİN YAŞAM STANDARTLARINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ ”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman mevsimlik işçilerin yanında olduğunu aktaran Başkan Beyazgül, “ Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçisi ailelerimizi daha önce Konya Ereğli’de işlerinin başında ziyaret ettik. Orada bizleri gönüllerine, bağırlarına bastılar. Misafir ettiler çok güzel karşıladılar. Onlar bizim parçamızdır. Şanlıurfa’yı oraya taşımışlardı. Şanlıurfa’nın sevgisini de oraya taşımışlardı. Orada evimiz gibi oturduk. Bu insanlar gönlü geniş, sofrası geniş insanlardır. Hepsi bizim bacılarımız ve kardeşlerimizdir. Ailelerimizi burada evlerinde de ziyaret ettik. Birkaç gün evvel mevsimlik tarım işçilerimizin sorunlarını görüşerek ihtiyaçlarının neler olduğuna dair tespitinin çalışmasını yaptık. Arkadaşlarımızı görevlendirerek oradaki yaşam standartlarının daha da iyileştirilmesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz elinden geleni yapacak. Geldik evlerine misafir olduk. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bizi her zamanki gibi çok güzel bir şekilde karşıladılar. Vatandaşlarımızın yanında kendi evimizdeymiş gibi hissediyoruz.  İnşallah hep birlikte Şanlıurfa için hayırlı işleri yapmayı Allah bizlere nasip etsin.” Diye konuştu.

Urfa'ya "Şanlı" ünvanı verilmesinin 40. yıl dönümü kutlandı Urfa'ya "Şanlı" ünvanı verilmesinin 40. yıl dönümü kutlandı

Editör: TE Bilisim