Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemiz demokrasi tarihinin ilk ve en önemli gelişmesi olarak tarihimize kaydedilmiştir.

Aynı çatı altında birleşen milletimizin ulus bilincini dünyaya ilan ettiği, egemenlik hakkını sadece kendi özgür iradesine bağladığı meclisin açılışı, tarih boyunca hür ve bağımsız devletler kuran milletimizin cumhuriyete giden yolda da attığı çok önemli bir adımdır.

Şanlıurfa'da 14 yıl hapis cezası olan hükümlü yakalandı Şanlıurfa'da 14 yıl hapis cezası olan hükümlü yakalandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara bir bayram olarak atfettiği bu tarihi gün, nüfusunun yarısını çocukların oluşturduğu Şanlıurfa'mız ve Eyyübiye'miz için daha büyük anlamlar taşımaktadır. Bu müstesna günü tüm dünya çocukları için bayram ilan eden düşünceye bakarak, bizler de çocuklarımızın geleceği için ne planladığımızı, onların geleceğine hangi yatırımı yaptığımızı düşünmek durumundayız.

Eyyübiye Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapma çabamızın eserleri, her geçen gün ortaya çıkarmaktadır. Milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı, bayrağına, vatanına, devletine ve milletine faydalı evlatlar yetiştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, başta eğitim destekleri olmak üzere devam edecektir.

Mübarek Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Çocuk Bayramımızı aynı anda kutladığımız bu müstesna günde, TBMM'nin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ulusal kurtuluş mücadelemizden bugüne vatan aşkına toprağa düşen tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Yarının büyükleri olacak çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımıza kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.


--
 

Editör: TE Bilisim