Ankara’da bulunan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Milliyetçi Hareket Genel Merkezine giderek, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştü. Görev süresi boyunca Harran’da yaptığı hizmetlerin brifingini genel Başkana teslim eden Başkan Özyavuz, daha sonra Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile görüşerek, 2024 yerel seçimlerine adaylık başvurusunu yaptı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafını paylaşarak, Cumhur İttifakı- Üretken Belediyecilik, Bütüncül Yaklaşım ve Birlikte yönetim anlayışını Harran’da sürdürmek için tekrardan Harran Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz; Değerli Hemşehrilerim,

​Canımız, kanımız, toprağımız Harran’ımız için büyük bir önem taşıyan yerel seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. Harran’ımızın kaderini değiştirecek, geleceğine yön verecek olan bu seçimde yine karar siz milletimizin olacaktır.

13 yaşında 13 kilo olan hasta sağlığına kavuştu 13 yaşında 13 kilo olan hasta sağlığına kavuştu

Belediye Başkanınız olarak sizlerden aldığımız güç ve yetki ile yaşam kalitenize yön verebilme açısından sosyal kültürel yaşamdan tutunda, şehir ekonomisine, kalkınmasına kadar birçok alanda çok ciddi kararlar verdik ve bu doğrultuda adımlar attık.

İnanıyorum ki bu seçimde Harran’ımızın kaderini hep birlikte yeniden belirleyerek, geleceğe dair birçok gelişim ve değişim için imzalar atacağız. Bu dayanışmanın, bu birlik beraberliğin bizlere vereceğiniz destek ile taçlanacağına inancım tamdır.

Değerli Hemşehrilerim, Algı yönetimiyle yol alanları değil, yürekten gelen samimiyetle yol alanları tercih edeceğinize inancım sonsuzdur. Belediye başkanınız olarak algıyla oluşturulan güçten, gösterişten ziyade; gerçek, vicdanlı, yöresini, namusu bilen, adaletli, vatandaşını iyi tanıyan, kararlı, her türlü baskıya rağmen doğru bildiğinden şaşmayan, 7’den 70’e her kesime ulaşabilen bir karaktere sahip olduğumu birçoğunuzun bildiği kanaatindeyim.

​Bu nedenle, sizin bir hemşehriniz, kardeşiniz, evladınız olarak, yeniden Belediye Başkanlığınıza, yeniden Harran’ımızın güzel insanının ve değerli topraklarının, gelişim ve değişimine talibim. Sizlerin seçimiyle projelerimize devam etmek, Harran’ımızı geleceğe taşımak isterim.

Hak’ın ve Halkın gücü ile nice dağlar aştık’ta geldik,

Cenab-ı Allah bizleri Harranlı hemşehrilerimize karşı mahcup etmesin.

Bizim Kalemiz, İnancımız,

Bizim Kalemiz, Cesaretimizdir!

Bizim Kalemiz, Ferasetimiz,

Bizim Kalemiz, Harrandır!

Bu düşüncelerle hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Harran Benim Sevdamdır.