Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 2023- 2024 Eğitim ve Öğretim sezonunun başlangıcı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm öğrencilerin, eğitimcilerin ve velilerin eğitim yılını kutladı.

Başkan Baydilli mesajında şunları söyledi:

Dünyada ilk: Modern Eğitim Koleji Öğrencileri İçin Macera Park Yaptı Dünyada ilk: Modern Eğitim Koleji Öğrencileri İçin Macera Park Yaptı

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarına, öğretmenlerin de öğrencilerine kavuştuğu yeni bir eğitim- öğretim dönemi başladı. Okul çocuklar için yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşme, paylaşma ve dayanışma duygularının gelişimi için çok önemlidir. Bu anlamda çocuklarımızın okullarda en verimli bir şekilde eğitim almasını, sosyalleşmesini diliyorum.

Eğitimin ailede başlayıp okulda devam ettiğine inanıyorum. Ailelerin çocuklarına okul dışında da temel görgü, dini, kişilik eğitimleri vermesi ve onların toplumda nasıl davranması gerektiğini öğretmesi hem öğretmenlerin işini kolaylaştırıyor hem de daha bilinçli nesiller yetişmesini sağlıyor.

Biz de Karaköprü Belediyesi olarak gençlerin eğitimine katkı sunmak için çaba gösteriyoruz.  

Gerek okuma salonlarımızla ve kütüphanemizle gerekse okullarımıza yönelik yaptığımız çalışmalarımızla gençlerimizin en verimli şekilde eğitim almasına yardımcı oluyoruz.

Geleceğe en büyük mirasımız iyi yetişmiş bir gençlik oluşturmak olacağı için eğitimi çok önemsiyoruz ve her zaman hizmetlerimiz arasında önceliklidir.

2023- 2024 eğitim ve öğretim sezonunun hayırlı olması temennisiyle; ülkemizin gelişimine katkı verecek tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.