Açılışı yapan Adalet Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Bekir Bozdağ, “Değil 6+1 Masa, 7 düvel birleşse bile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı deviremeyeceksiniz” dedi.

14 Mayıs genel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Milletvekili adayı Başak’a Tumbul Ailesi Kanaat önderi İsmail Tumbuloğlu’ndan destek geldi. Eyyübiye ilçesinde Hikmet Başak’a seçim bürosu açan Tumbuloğlu ailesi ile birlikte AK Parti’nin her zaman yanında olduğunu yineledi.

Gelen coşkulu kalabalığa hitap eden Adalet Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Bekir Bozdağ,  “Avukat İsmail Tumbuloğlu kardeşime, Hikmet Başak Beyefendi ve AK Partimiz adına açtığı seçim bürosu nedeniyle huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu seçim bürosu Harran Kapı Mahallemiz, Harran’ımız ve ülkemiz için hayırlı işlere vesile olur. 14 Mayıs'a, 6 günümüz kaldı. Allah nasip ederse beraber sandık başındayız, oylarımızla ülkemizin geleceğine karar vereceğiz. Türkiye'yi kime emanet edeceğiz, Erdoğan'a mı, Kılıçdaroğlu'na mı? Bizim adayımız, bu ülkenin üzerinde hesabı olanları sevindirecek Kılıçdaroğlu değil, bizim başkanımız; bu ülkenin güçsüzlüğünden, zayıflığından yararlanacak ve bundan bayram edecekleri kahredecek Erdoğan olacaktır”

Bozdağ, “7’li, 8’li Değil; Topunuz Gelseniz Bir Erdoğan Etmezsiniz”

Milletvekili Yazmacı: Şanlıurfa yiğitliğin ve mertliğin şehridir Milletvekili Yazmacı: Şanlıurfa yiğitliğin ve mertliğin şehridir

“Değil yedi düvel, değil terör örgütleri, değil başkaları, kim kimle iş tutarsa tutsun, bu kutlu yürüyüşü durdurmaya Allah'ın izniyle güçleri yetmeyecektir” diyen Bozdağ, “7’li masa, 8'li masa, 100'lü masa ne diyorlarsa diyorlar ama bakın, bunun bir anlamı da şu: 'Ben tek başıma bir Erdoğan' edemem, 'Erdoğan'la baş edemem'. 5 Genel başkanı yanına almış, 5’imiz bir Erdoğan etmeyiz, demektir. Bu, biz Erdoğan'la baş edemeyiz demektir. Bu yetmedi, iki tane de belediye başkanını yanına aldılar. Ya, bu genel başkanlardan bir iş çıkmaz, benden de bir iş çıkmaz. '8'imiz ancak bir Erdoğan ederiz' demektir. Bu ben buradan söylüyorum, değil 5’iniz, değil 8'iniz, topunuz gelseniz birer Erdoğan etmezsiniz. Ve Erdoğan'ı yenmeye de gücünüz yetmeyecektir”

Bozdağ: “Cumhurbaşkanımızın Dayısı ABD Değil, Urfalılardır”

“Ben hep söylüyorum, bir defa daha söylüyorum: Cumhurbaşkanımızı kim, kiminle iş tutarsa tutsun, bir araya gelirse gelsin, yenemeyeceklerdir. Neden mi? Çünkü Cumhurbaşkanımızın dayısı kuvvetlidir, işte ondan. Dayısı güçlü olanı yenen olur mu? Peki, soruyorum: Cumhurbaşkanımızın dayısı ABD mi, AB mi, Kandil mi? Hayır, dayısı Şanlıurfalılar ve Aziz Türk milletidir. Dayısı Aziz Türk milleti olanı, Şanlıurfalılar olanı, Harranlılar olanı; değil ABD’si, başkaları bir dünya bir araya gelse, yenemeyeceklerdir”

Başak: “Vatandaşlarımıza Hizmetkâr Olacağız”

Eyyübiyelilerin talepleri doğrultusunda İmar ve Çöp merkezinin taşınması ile ilgili çalışmaların başlatılması sözünü alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak, “Seçim büromuzun açılışın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Türkiye’nin ikinci yüzyılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 14 Mayıs’ta aynı heyecan ve şevk ile çalışacağız. Biz vatandaşlara, vekili olarak değil hizmetkarı olarak geleceğiz. Bizler koltuk sevdalıları değiliz, milletvekili olmanın peşinde de değiliz. Tek amacımız hemşehrilerimize, Harran’ımıza, Eyyübiye’mize, Şanlıurfa’mıza hizmet etmektir” dedi.

Akay: “14 Mayıs’ta Tüm Dünya’ya Karşı Erdoğan Diyeceğiz”

AK Parti hükümetinin Şanlıurfa’da yaptığı çalışmaları anlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, “Unutmayalım ki, 80 yılda yapılamayanları 20 yılda AK Parti ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Gençlerimiz hatırlamıyor olabilir ama bizler eski Türkiye’yi çok iyi hatırlıyoruz. Allah’ın izni ile Emperyalistlerin ve Siyonist güçlerin oyununa gelmeden 14 Mayıs’ta yine Recep Tayyip Erdoğan diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Beyazgül: “Dünya Balkon Konuşmasını Dinleyecek”

Tüm dünya liderlerinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasını yine dinleyeceğini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasını dinleyeceğiz inşallah. Ama sadece biz değil,  bütün dünya dinleyecek. O gün tüm dünya liderleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hangi mesajları verdi diye ayrıntılarını hesaplayacaklar. Çünkü geleceğin yönleri o günkü konuşmada yatacak” dedi.

Tumbuloğlu: “Geleceğimizin Teminatı İçin Ak Parti Diyeceğiz”

Gençlerimizin geleceği için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye her zaman destek vereceklerini ifade eden Tumbul Ailesi Kanaat önderi İsmail Tumbuloğlu, “Bu gün burada Tumbul ailesinin AK Parti Milletvekili adayı Hikmet Başak için açacağı seçim bürosunun açılışını gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılında biliyoruz ki ülkemizin selameti, evlatlarımızın geleceğinin teminatı için başımızda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olması gerektiğini biliyoruz. Katılım gösteren dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: TE Bilisim