Milletvekilliği dönemlerinde ‘Liyakat’ söylemleriyle dikkat çeken Gülpınar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde bu düsturunu uygulamaya başladı.

Belediye yönetimini oluştururken ‘Liyakat’i esas alan Başkan Gülpınar ile birlikte Büyükşehir’in yönetim kadrosu oluşmaya başladı.

Belediye Başkan adaylığı döneminde bazı kesimler tarafından algı operasyonu olarak yöneltilen ‘Belediyeyi kendi yakınlarıyla dolduracak’ ithamlarını ters düz eden Gülpınar, Büyükşehir’deki en önemli makamlardan birisi olan Genel Sekreterlik görevine TPAO eski Genel Müdürü Besim Şişman’ı getirdi. Şişman, Türk Petrollerinin 60 yıllık tarihinde günlük üretimin ikinci kez 100 bin varil geçmesine öncülük ettiği ve liyakatli yönetim şekli ile tanınıyor.

İKİ ÖNEMLİ ATAMA DAHA YAPILDI.

Gülpınar’ın talimatıyla dün Büyükşehir’de iki önemli atama daha gerçekleştirildi. Şanlıurfa Belediyesinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığında da önemli bürokratik görevler üstlenen Habib Arslan ile Emin İzol’a da önemli görevler verildi. BELSAN Genel Müdürlüğüne Habib Arslan, ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne ise Emin İzol getirildi. İki isminde Belediyecilik anlamında hem yönetim hem de saha tecrübelerinin olduğu biliniyor.

YOLSUZLUKLA İSRAF HATTI KURULDU.

Yine siyasi yaşamı boyunca babası devlet eski bakanı merhum Eyyüp Cenap Gülpınar’dan gelen ‘Erdemli ve dürüst siyaset’ ilkesini devam ettiren Gülpınar, Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilk günlerinde bu konuda bir adım attı.

Gülpınar’ın talimatıyla İsraf ve Yolsuzluk Whatshapp ihbar attı hizmete girdi. Belediyeden yapılan çağrıda bu konudaki şikayetlerin 0533 947 63 63 numaralı hatta bildirilmesi istendi.

Erbakan ve Gülpınar'ın Şanlıurfa temasları Erbakan ve Gülpınar'ın Şanlıurfa temasları