Kentte bir otelde partisinin "Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı"nda konuşan Kılıçdaroğlu, sevginin, dostluğun, hasretin giderildiği bir kentte olduklarını belirtti.

Resim

Kente "Şanlı" unvanının boşuna verilmediğini, Türkiye'de ilk kez Mustafa Kemal Paşa adının Şanlıurfa'da bir caddeye 1917'de Cumhuriyet kurulmadan önce verildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, yerel yönetimlerle ilgili çalışmaları ilk olarak bu ilde başlatmalarının nedeni olduğuna değindi.

Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Bir 4 kişi, kürsü ve yazı görseli olabilir

"Kadim kent Şanlıurfa'da, peygamberler diyarındayız. Adaletin ne olduğunu bilen bir kentteyiz. Şanlıurfa sadece bizim açımızdan değil, Türkiye açısından değil dünyanın kültürel yapısı açısından da çok önemli bir kenttir. 12 bin yıl geçmişi olan bir şehir, dolayısıyla Şanlıurfa'nın insanlık tarihinde önemli bir yeri vardır.”

Bir 11 kişi ve şunu diyen bir yazı 'HEDEF MAN 400 TECILIGI CHP YEREL YÖNETİ°MLER YÖNETİ GÜNEYDOĞU ANADOLU ÇALIŞTAYI 30 EYLÜL 2023 ŞANLIURFA HEDEF 400 HEDEF 400 CHP HEDEF 400 100 CHP Y CHP HEDEF 400 DERMAN HEDEF 400 400 CHP CHP HEDEF 400 HEDEF 400 CHP CHP CHP CHP HEDEF 400 HEDE 400 100 100 W CHP CHP HEDEF HEDEF 400 400 W CHP CHP CHP HEDEF 400 HEDEF 400 100 HP CHP CHP CHP HEDEF 100 400 CHP CHP CHP EDEF 400 100 HD CHP CHP 400 400 CHP CHP CHP 100 e CHP K CHP 400 CHF' görseli olabilir

Şanlıurfa gibi dünyanın ilgisini çeken önemli bir kentin sorunlarla boğuşuyor olmasının kendisini derinden etkilediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Dünyanın bütün ilgisini çeken güzel bir kent, hiçbir sorunu olmayan her tarafı turist kaynayan bir kent olarak algılanıyor ama öyle değil. Ancak öyle olması için biz burada toplandık. Genç nüfus açısından Türkiye'de Şanlıurfa bir numaradır. Genç işsizlik açısından da yine bir numaradır. Bu bereketli topraklarda kadim kentte neden pırıl pırıl evlatlarımız işsiz? Ben bu soruyu soruyorum." ifadelerini kullandı.

Bir kalabalık görseli olabilir
Yerel seçimlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini almalarını durumunda elektriği bedava yapacaklarının sözünü verdiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, başkanlığı almaları durumunda 5 bin derslik yapıp Milli Eğitim Bakanlığına teslim edeceklerini de belirtti.

Bir 3 kişi, kürsü ve yazı görseli olabilir

Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bütün sorunların çözümünde eğer ahlaki temeli esas alırsak, etik değerleri esas alırsak vatandaştan toplanan her bir verginin hesabını yine vatandaşa verirsek çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur." dedi.

Bir 4 kişi görseli olabilir

Toplantı daha sonra CHP'nin il ve ilçe başkanlarının katılımıyla basına kapalı devam etti.

Büyükşehir'de Gülpınar ile değişim başladı Büyükşehir'de Gülpınar ile değişim başladı
Editör: TE Bilisim