1.Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları düzenlendi.

Çeşitli coğrafyadaki ülkelerden İnfluencerlerin katıldığı fuar da yerel ve ulusal markalar stant açtı.

Şanlıurfa’nın ilk 5 yıldızlı oteli ELRUHA, bir turizm fuarının daha yıldızı oldu. Şanlıurfa’nın nahit taşıyla inşa edilen, menüsünde Şanlıurfa’nın unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerine yer vererek UNESCO yolunda kente katkı sağlayan, Balıklıgöl ve kale manzarasıyla şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ELRUHA Otel’de fuar da stant açtı.

ELRUHA Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Harun Küçük’ün misafirlerini konuk ettiği standı: Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Cevahir Asuman Yazmacı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl, ünlü şef Ömür Akkor ve Dr. Ender Saraç’ın yanı sıra yerli ve yabancı katılımcıların ziyaretçi akınına uğradı.

ELRUHA otel standında hem kentin tanıtımı yapıldı hem de ziyaretçilere yöresel ikramlar yapıldı. Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerinden olan peynirli helva otelin maharetli açıları tarafından yapılarak ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Helva, ziyaretçilerden tam not aldı.

20 yıldır kentin en önemli turizm markası olan ELRUHA Otel katıldığı bir fuarda daha ziyaretçi akınına uğrayarak fuarın yıldızı oldu.

Konuyla ilgili açıklama da bulunan ELRUHA Hotel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Küçük, fuarların kentlerin ekonomik gelişmesi ve kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'da feci ölüm: Anne ve kızı hayatını kaybetti Şanlıurfa'da feci ölüm: Anne ve kızı hayatını kaybetti

Küçük, Şanlıurfa’da geniş ölçekte düzenlenen fuarın turizm dayanışması için çok önemli olduğunu da belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

HABER / FOTOĞRAFLAR: NEDİM ATİLLA
MEDYAURFA.COM

Editör: TE Bilisim