Sel afetinden etkilenen vatandaşların yanından bir an olsun ayrılmayan ve “tüm sokaklarımız eskisinden güzel olmayana kadar buradan ayrılmayacağız” diyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a, evlerinin içine kadar boyanan ilçe halkı hem dua hem de teşekkür etti.

Önce sokakları, ardından evlerin içleri sel baskınının getirdiği çamurdan temizlenen Akabe Mahallesi’ndeki sokaklar, daha sonra evlerin içleri dahil baştan sona yıkandı. Doğalgaz şebeke çalışmaları nedeniyle kazılı halde bulunan sokakları hızla kilitli parke döşenen mahallede, tüm evlerin dış cepheleri boyanarak sokaklar güzelleştirildi.

Geçen hafta Türkmeydanı Mahallesi’nde selden etkilenen ev içlerini boyayarak vatandaşların dualarını alan Eyyübiye Belediyesi ekipleri, bu hafta da Akabe Mahallesi’ndeki sekiz sokakta yer alan tüm evleri boyamak için çalışma başlattı.

Bayram tatili dönüş trafiği yoğunluğu sürüyor Bayram tatili dönüş trafiği yoğunluğu sürüyor

İstedikleri renkte ev içleri boyanmaya başlayan vatandaşlar, Başkan Mehmet Kuş’a ve tüm çalışanlara teşekkür ederek, “Başkan  Mehmet Kuş’tan Allah razı olsun, o her zaman bizim yanımızdaydı, biz de onun yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştular.