Şehirde yetenekli çocukları yetiştirmek üzere Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yakup Aktaş idaresinde kurulan Gap Spor Kulübü Voleybol Takımı, 2021-2022 voleybol müsabakalarında katıldıkları 3 kategoride 2 il şampiyonluğu, 1 il ikinciliği elde etti.

Harran Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte başlatılan proje kapsamında her kesimden büyük alkış alan şampiyon minik çocukları, Haran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektörlük Senato Odasında kabul etti.

Senato Odasında gerçekleşen ziyarette, Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Gökhan, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yakup Aktaş, antrenörler ve şampiyon olan minik çocuklar hazır bulundu.

Çocukların başarısının çok değerli olduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Miniklerimizin başarısını takdir ediyorum. Bu başarıda büyük pay sahibi olan başta İsmail hocam ve Yakup hocam olmak üzere Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz antrenör öğrencilerimizi de başarılarından dolayı kutluyorum. Biliyorsunuz her zaman projelere önem verdik ve neticelerini almaya başladık. Bu projeyi de şehir-üniversite kaynaşması açısından çok önemli ve değerli buluyorum” diye konuştu. 

Doç. Dr. Yakup Aktaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Alt yapı olmadan üst yapının uzun süreli başarılı olması mümkün görünmüyor. Bu yüzden uzun vadeli plan yaparak Harran Üniversitemizde BESYO’daki öğrencilerimiz ile birlikte yeteneği ve fiziksel özellikleri voleybola uygun çocuklarımızı keşfedip Şanlıurfa’mıza ve Türkiye Voleybol Milli takımımıza kazandırmayı hedefledik. 3 yıl gibi bir sürede meyvelerini almaya başladık. 

2021-2022 Voleybol Sezonunda Şanlıurfa’da katıldığımız 3 alt yapı kategorisinde 2 il şampiyonluğu, 1 il ikinciliği elde ettik. Çocuklarımız ile yıldız, küçük ve midi olarak 3 kategoride bölgede

Şanlıurfa’mızı temsil etmenin gurur ve onurunu yaşıyoruz. Tüm çocuklarımızın, antrenörlerimizin, velilerimizin emeklerine sağlık.

Ayrıca çocuklara katkı sağlayan Harran Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Voleybol Federasyonuna, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve BESYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Gökhan’a teşekkür ederiz” diye konuştu.