AK Parti’nin Halfeti Belediye Başkan adayı Şeref Albayrak’ın, ilçe merkezinde düzenlediği lansman tanıtımına on binlerce vatandaş katıldı. 5 yıllık hizmetlerini vatandaşlara anlatan ve yeni dönemde de yapacağı hizmetleri tanıtan Albayrak burada yaptığı konuşmaya “Memleket İsterim” şiiriyle başladı.

Resim

Dertlerinin Halfetili vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmek olduğunu anlatan Albayrak ‘’Biz her zaman eser siyasetinden yana olduk, geçirdiğimiz 5 yıl boyunca Halfeti’mizi nereden nereye getirdik, buna en yakın şahit Halfetili vatandaşlarımızdır. Halfeti'nin 70 yıllık geçmişinde yapılamayan hizmetlerin tamamını biz kendi dönemimizde yaptık. Bu hizmetleri orana vurduğumuzda eskiye oranla yaklaşık 40 katını buluyor.. Kendi dönemimizde belediyede çalışan emekçilerimizi de unutmadık. Ben burada görev başına geçtiğimde, eski dönemdekiler aylarca belediye personelinin maaşını ödemezken, biz işçi ve emekçi çalışanlarımızın maaşlarına %100 zam yaptık. Personel arasındaki maaş seviyesini dengeledik. Muhalif adayların tek dertleri şahsımın kaybetmesidir. Onların amaçlarının bu halka hizmet etmek olmadığı apaçık ortadadır." dedi.

Resim

Konuşması sık sık slogan, takdir ve alkışlarla kesilen Albayrak ‘Son 5 yıl içerisinde ilçede doğalgaz, millet kıraathanesi, yaşam merkezi, 700 kişi kapasiteli 2 adet tekstil fabrikası, halk kütüphanesi, modern mezbaha, katı atık arıtma tesisi, gençlik merkezi, 1,5 milyon metrekare kilitli parke döşemesi, Halfeti-Birecik arası yol, Eski Halfeti-Yeni Halfeti arası duble yol, Halfeti-Argıl arası asfalt yol, Halfeti merkez ve mahallelerinde sıcak asfalt,  38 adet taziye evi, 33 adet çim saha, 43 adet çok amaçlı spor sahası, 49 mahallemizin tamamına çocuk oyun grupları, Halfeti Kent Parkı, Yukarıgöklü Kent Parkı, Argıl Semt Parkı, pazar alanları, okul kütüphaneleri,  Halfeti’deki okullara 80 bin adet kitap dağıtımı, 2 bin çocuğa çanta ve okul seti dağıtımı ve saymakla bitirilemeyecek çok sayıda hizmet gerçekleştirdik’ dedi.

Şanlıurfa'da feci kaza: 2 yaşındaki çocuk öldü Şanlıurfa'da feci kaza: 2 yaşındaki çocuk öldü

Resim

Öte yandan Başkan Albayrak’ın açıkladığı ve yeni dönemde hayata geçirilecek projeler vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Dar geliri ailelere her ay 3000 TL ayni ve nakdi destek sunulacak olan “Aile Destek Projesi”, kira öder gibi vatandaşları arsa ve ev sahibi yapacak olan “3000 Bin Konut 3000 Bin Arsa Projesi”, ilçedeki işsizliği tamamen bitirecek “Organize Sanayi Bölgesi Projesi,” vatandaşlarda merak uyandıran projeler arasında yerlerini aldı. Geçtiğimiz dönemde Halfeti’yi doğalgazla buluşturan Başkan Albayrak, Halfeti’deki 49 mahallenin tamamına doğalgaz erişiminin gerçekleşeceğinin sözünü de verdi. Vatandaşlar ise konuşma esnasında yaptıkları tezahüratlarıyla her daim Albayrak’ın yanında olacaklarının sinyallerini verdiler.

Editör: Haber Merkezi