Halfeti’de önce Kaymakam, ardından Belediye Başkanı olarak verdiği hizmetlerle halkın takdirini toplayan Albayrak, eğitim, sağlık, ulaşım, turizm gibi pek çok alanda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla “Saklı cennet” diye tabir edilen ilçenin yıldızının parlamasını sağladı.

Resim

Tarımdan ekonomiye, sosyal belediyecilik hizmetlerinden eğitim ve istihdama kadar birçok alandaki çalışanlarıyla halkın gönlünde yer edinen Albayrak, Halfeti’yi karış karış geziyor.

Her kesimin sorunlarını dinleyen ve vizyonuyla ürettiği çözüm önerileri sayesinde halkın yüzünü güldüren Başkan Şeref Albayrak, şeffaf yönetim anlayışı ile de katılımcı belediyecilik örneği veriyor.

Halfeti’nin geleceğini Türkiye Yüzyılı hizmetleriyle taçlandırmaya hazırlanan Şeref Albayrak, yeni dönemdeki projelerini mahalle toplantılarının yanı sıra hane ziyaretleriyle tek tek halka anlatıp, görüş ve önerilerini alıyor.

Resim

Geçtiğimiz yıl ilçeyi doğalgaza kavuşturan, millet kıraathanesi yapan, istihdama can suyu olan fabrika kuran, ilçeye yaşam merkezi kazandıran, gençleri spora yönlendirmek için ilçeyi sentetik çim sahalarıyla donatan, katı atık depolama istasyonu, yol genişletme çalışmaları ve deprem konutları gibi halkın öncelikli beklentilerine yanıt veren Başkan Şeref Albayrak, ilçeyi kilit parke taşlarla adeta örerek, temiz ve çağdaş bir görünüme kavuşturdu.

Şanlıurfa'da feci ölüm: Anne ve kızı hayatını kaybetti Şanlıurfa'da feci ölüm: Anne ve kızı hayatını kaybetti

Yine geçtiğimiz yıl Millet Bahçesi kurma çalışmalarını da başlatan Başkan Şeref Albayrak, ilçenin adını uluslararası toplantılarla dünyaya duyurmayı da başardı.

“Biz yaptık, yine biz yaparız” diyen Başkan Albayrak, Halfeti’nin tarihi, doğal güzellikleri ve coğrafi konumu ile dünyanın ender kentlerinden birisi olduğunu belirterek, yeni dönemde bunlardan daha fazlasını yapmaya hazırlanıyor.

Editör: Nedim Atilla