Acil hasta kapasitesi, acil vakaların özelliği ve vakanın branşlara göre ağırlıklı oranı, fiziki şartları, bulundurduğu malzeme, tıbbi donanım, personelin niteliği, hizmet verdiği bölgenin özellikleri, bulunduğu konum, bünyesinde faaliyet gösterdiği sağlık tesisinin statüsü gibi ölçütler dikkate alınarak yapılan seviyelendirmede Harran Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi, tüm denetim aşamalarından başarıyla geçerek 3. seviye Erişkin Acil Servis olarak tescillendi.

Harran Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinin 3. seviye servis olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasıyla 24 saat uzman hekim kontrolünde, ileri tetkik yapabilme imkânı sağlayan tıbbi donanıma sahip ve her durumda yoğun bakım hizmeti verebilecek kapasiteye sahip olacak. Erişkin Acil Servisimizin 3. Seviye olarak tescil edilmesinin Üniversite ve hastanemiz adına gurur verici bir gelişme olduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa Acil Servis Hizmetleri Başkanlığınca yapılan incelemeler sonucunda Harran Üniversitesi Hastanesi Acil Servimiz tüm aşamaları geçerek 3. seviye acil servis olma hakkını kazanmış oldu. 

Başkan Özyavuz Kütüphanede Öğrencilerle Bir Araya Geldi Başkan Özyavuz Kütüphanede Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Göreve başladığımız günden beri Harran Üniversitesi Hastanemizin daha iyi konuma gelerek hizmet kalitesinin artması için gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Bu gayretimiz sonuçlarını vermeye başladı. Bu konuda emek sarf eden tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Editör: TE Bilisim