Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda yapılan törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Sağlık İl Müdürlüğünü temsilen Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. M.Reşat Ceylan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nihat Denek ile Prof. Dr. Ahmet İlyas, fakülte dekanları, bölüm başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kutlama etkinlikleri münasebetiyle Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu tarafından birer açış konuşması gerçekleştirildi.

Diş Hekimi olma yolundaki ilk adım olan önlük giyme töreni heyecanını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Diş hekimi olmak toplumla iç içe olmak demektir. Toplumu ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve bu sayede genel sağlık durumlarının da iyileştirilmesini sağlamaktadır. Üzerinize giyeceğiniz beyaz önlük size çok önemli sorumluluklar yükleyecektir. Bu sorumlulukları layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum ve beyaz önlüklerinizin hiçbir zaman kirlenmemesini, toplum için iyi insan olmanızı ve hayırlı evlatlar olmanızı diliyorum. Meslekte çeşitli zorluklarla karşılaşıp, sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ama bu mesleğin kıymetini bilerek hayatınıza devam etmenizi tavsiye ediyorum. Fakültenizden mesleki olarak donanımlı hekimler olarak mezun olacağınıza inancımız tamdır. Diş Hekimleri Gününüzü kutluyor, Başarılı sağlıklı eğitim öğretim ve meslek hayatı diliyorum” diye konuştu.

Deprem Bölgesinde Öğrenciler Karnelerini Aldı Deprem Bölgesinde Öğrenciler Karnelerini Aldı

Açılış konuşmalarının ardından ilk defa önlük giyecek olan 120 öğrenciye protokol tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.