29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Karaköprü Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılı kutlaması gerçekleştirildi. Kutlama etkinlikleri Mehmet Hafız Bulvarında gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başlarken, Karaköprü Belediyesi Necmettin Cevher Kültür ve Gösteri Merkezinde gerçekleşen programla devam etti.

Kortej yürüyüşüne Karaköprü Belediye Bakanı Metin Baydilli, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, vatandaşlar ve çocuklar katılırken; tüm vatandaşlara ve esnafa Türk bayrakları dağıtıldı. Marşlar ve bayraklarla coşkulu bir kortej yürüyüşünün ardından Necmettin Cevher Kültür ve Gösteri Merkezine geçilirken, burada da gençlere yönelik çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlenip yiyecek ve içecek ikramları yapıldı.

Şanlıurfa'da apartmanın 4. katından düşen çocuk öldü Şanlıurfa'da apartmanın 4. katından düşen çocuk öldü

Etkinliğe katılan vatandaşlara hitap eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bağımsızlığın sembolü olan Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılını gençlerle, çocuklarla ve vatandaşlarla birlikte coşkulu bir şekilde kutladıklarını dile getirerek katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Başkan Baydilli konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülke kolay kurulmadı, bedeller ödenek kuruldu ve bugünlere geldik. Bayraklar bayrak yapan üstündeki kandır, vatan uğruna ölen varsa vatandır dizeleri tam da bizim vatanımızı anlatmaktadır. 1. Dünya Savaşından Cumhuriyetin kuruluşuna ve o dönemden bugüne vatan toprağı uğruna mücadele etmiş ve şehadete ermiş tüm şehitlerimize saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz. Allah bu vatan için mücadele ederken can veren tüm şehitlerimize cennetinde yer versin.

Vatan ve bayrak sevgisi imandandır. Biz her zaman birlik ve beraberlik içerisinde Anadolu topraklarında İnşallah sonsuza kadar yaşayacağız. Bugün bu güzel kortej yürüyüşünde bayraklarıyla bizi yalnız bırakmayan ve yüzüncü yıl coşkusunu bizimle yaşayan tüm vatandaşlarımıza, kıymetli gençlerimize, emniyet mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Karaköprü Belediyesinin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yüzüncü yıl kutlamalarına katılan vatandaşlar çok güzel bir kutlama olduğunu belirterek programdan dolayı Karaköprü Belediyesine ve Başkan Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

Editör: TE Bilisim