Karaköprü Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında kadınların boş zamanlarını en iyi şekilde mesleki eğitim ve hobilerle değerlendirmesi için kurslarını sürdürüyor. Karaköprü Mesleki Eğitim Kursları (KARAMEK) ile kadınlar için çeşitli kurslar açılırken, kadınlar bu kurslarda temel mesleki eğitimler alarak bir alanda temel yeterlilik kazanımı elde ediyor.

 

Necmettin Cevheri Kültür ve Gösteri Merkezinde açılan ve hafta içi her gün 12.00- 16.00 saatleri arasında verilen 'Temel Bilgisayar Eğitimi' kursu ile kadınlara bilgisayar kullanımını, office programlarının temel eğitimi, rapor ve sunum hazırlama, internet kullanımı gibi çeşitli eğitimler veriliyor.

 

Usta Öğretici Tuba Şahin tarafından verilen eğitimde 20 kursiyer eğitim alırken, kurs tamamlandığında kadınların kendi başına bilgisayar kullanabilmesi ve çeşitli programlarda yetkin olabilmesi amaçlanıyor.

 

Seyithan Atilla’nın seçim irtibat ofisi açıldı Seyithan Atilla’nın seçim irtibat ofisi açıldı

Usta Öğretici Şahin, güzel bir ortamda verimli bir kurs yürütüldüğünü ifade ederek kendilerine bu imkânı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti.

Karaköprü Belediyesinin açtığı KARAMEK kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar www.karamek.com adresinden başvuru yapabilir veya 444 9 657 numaralı beyaz masa biriminden bilgi alabilir.