Şanlıurfa'da sulama kanalına giren çocuk akıntıya kapıldı Şanlıurfa'da sulama kanalına giren çocuk akıntıya kapıldı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın projeleriyle birçok eser kazandırılıyor. Dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’nin bulunduğu ilçenin dört bir yanında kültür merkezleri yükseliyor.

Bu eserlerden birisi de Kısas mahallesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Başkan Canpolat’ın talimatlarıyla mahalleye kazandırılan kültür merkezinde öğrenciler ve vatandaşlar kültürlerini yaşatıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kısaslı vatandaşlar Başkan Canpolat’a teşekkür etti. Aşıklar diyarı olarak da adlandırılan Kısas’ta vatandaşlar yaptığı açıklama da ‘Şanlıurfa çok önemli ve değerli bir kültür mozaiğidir. Biz Kısas olarak bu mozaiğin en şirin yerlerinden biriyiz. Kısas’ın kültüründe aşıklık geleneği, bağlama, türküler vardır. Bizlerde kültür merkezi binamızda Kısas kültürü ile ilgili eserler üzerinden çocuklara çalışma yapıyoruz. Böylelikle kültürlerinden kopmamış oluyorlar. Bu binanın yapımında emeği geçen Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederiz’ dedi.

Editör: TE Bilisim