Şanlıurfa’da onlarca insana istihdam sağlayan iş adamı Mehmet Erkan, Hilvan Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Türkiye'de 75 belediye kadın başkanlara emanet Türkiye'de 75 belediye kadın başkanlara emanet

Mehmet Erkan kimdir ?

1963 yılında Hilvan’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Hilvan’da tamamlayan Erkan, 1987-1991 yıllarında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi.

23 yıllık çalışma serüvenine Toros Gübre ve Zirai İlaç Bayiliğine başlayarak, Petrol İşletmeciliği ve Çiftçilikle devam etmiştir. Ticari faaliyetleri esnasında Hilvan ilçesine bağlı 70 muhtarlık ve 54 mezra ile 124’ü aşkın yerleşimde faaliyette olan Erkan, yöre halkı tarafından tanınan ve itibar gören Hilvanlı bir yatırımcıdır.

Tüm ticari faaliyetlerini de yine Hilvan’da gerçekleştirmiştir.

Siyasi arenada ise ilk 2011 yılında AK Parti Milletvekili aday adayı olarak boy göstermiş, sonrasında 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde yine AK Parti Hilvan Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştur.

Erkan 2024 yılında yapılacak olan ve bölgemiz için ciddi bir öneme sahip yerel seçimlerde de Hilvan’ın kalkınması için partisi olan AK Parti’den aday adayı olmuştur. AK Parti’nin siyasi ve ekonomi politikalarını benimseyip, bu doğrultuda davaya gönülden bağlı, temiz siyaset anlayışı ile ilk gün ki çizgisini bozmadan devam etmektedir.

Üç çocuk babası olan Mehmet Erkan, Şanlıurfa Hilvan’da ikamet etmektedir.