Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, konuyla ilgili yaptığı açıklama da bu hakkından feragat ettiğini bildirdi.

Örnek bir davranış sergileyen Yazmacı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Doğduğum, büyüdüğüm, annemden kalan ve ablamın da hakkı bulunan evimizin 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde ağır hasar alıp yıkım kararı çıkmasının ardından hak kaybı yaşanmaması, bir konut çıktığında da ihtiyaç sahibi bir aileyle paylaşılması düşüncesiyle yaptığım bir başvuru hususunda, bir anda tek bir merkezden düğmeye basılmış gibi organize bir şekilde itibar suikastı yapılmaya çalışıldı.

Benim ihtiyaç sahiplerine, özellikle 6 Şubat depreminde neler yaptığıma en çok depremzede kardeşlerim şahittir. Ancak, bunları birilerine reklam yapmanın hiçbir zaman peşinde olmadım.

Araştırıp doğruyu öğrenmeden; bir yolsuzluk, hukuksuzluk, ahlaksızlık yakalamışlar gibi saldıranları, kamuoyuna açık, noter huzurundaki bir kurayı siyasi istismara dönüştürenleri muhatap alıp cevap vermeyi düşünmem bile. Sadece, bu dezenformasyon nedeniyle varsa gönlünde, zihninde küçük bile olsa “acaba” sorusunu oluşturduğum samimi vatandaşlarımız için bu konuyu açıklama gereği duyuyorum.

3 partinin oyu arttı, 4 partinin oyu düştü 3 partinin oyu arttı, 4 partinin oyu düştü

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümetimizin ve partimizin depremin ardından gösterdikleri yoğun çabalara; birilerinin haksız ithamları yüzünden halel gelmemesi adına HAK SAHİPLİĞİMDEN feragat ettim.