Milletvekili Yazmacı, mesajında şu ifadelere yer verdi.

‘’Tarihin en şanlı istiklal mücadelesini vererek, yiğitliğin, mertliğin şehri olduğunu ispatlamış Urfa’mız yurduna ve bağımsızlığına yönelen tüm saldırılara her zaman kararlılıkla karşı koymuş, büyük zaferler kazanarak bağımsız yaşama kararlılığını sürdürmüştür.

Şanlıurfa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı Şanlıurfa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, tarihi kahramanlıklarla dolu peygamberler şehri Şanlıurfamız, Kurtuluş Savaşı’nda düşman güçlerine karşı büyük bir direniş göstererek, 1920 yılında kurtuluşunu ilan etmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizde 12 Haziran 1984'te kabul edilen teklifle Urfamızın adı "Şanlıurfa" olarak değiştirilmişti. Alınan karar, 22 Haziran’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bugün şehrimizin “şanlı” unvanı alışının 40. yılını kutluyoruz. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı hedefleri kapsamında her alanda şehrimizi geliştirmeyi, bölgesinde parlayan bir yıldız haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. AK Parti milletvekilleri olarak bu yönde çalışmalarımızı aziz Şanlıurfalı hemşehrilerimizden aldığımız güçle devam ettiriyoruz.

Güzel şehrimizin yüreğinin ve bileğinin hakkıyla 'Şanlı' unvanını alışının 40. yıl dönümünü kutluyor, bu vesileyle vatanımızı mücadeleleriyle bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum’’

Editör: Haber Merkezi