Başkan Özyavuz’un makam kapıları ilk günkü gibi sonuna kadar açık Başkan Özyavuz’un makam kapıları ilk günkü gibi sonuna kadar açık

TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Harran Üniversitesi öğrencilerinin daveti üzerine evlerine konuk olarak, gençlerle birlikte sahur yaptı.

Memleketi Şanlıurfa’da 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milletvekili Yazmacı, yoğun temposuna rağmen kendisini sahura davet eden öğrencileri geri çevirmedi.

Resim

Harran Üniversitesi’nde farklı bölümlerde eğitim gören 4 kız öğrencinin yaşadığı Haliliye ilçesindeki öğrenci evine pide alarak giden Yazmacı, sahur öncesi gençlerle samimi ve sıcak bir ortamda sohbet etti. Öğrencilerin gelecekle ilgili hedeflerini dinleyen Yazmacı, öğrencilik yıllarıyla ilgili anılarını gençlere anlattı.

Resim

TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLER ALANINDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

AK Parti hükümetleri döneminde temel hak ve özgürlükler alanında devrim niteliğinde önemli adımlar atıldığını anlatan Yazmacı, Türkiye’de bir dönem başörtülü olduğu için üniversite öğrencilerinin kendi mezuniyet törenlerine katılmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşi Emine Erdoğan’ın eğitime, özellikle kız çocuklarının eğitimine büyük önem verildiğini vurgulayan Yazmacı, “Siz gençler geçmişi çok bilmeyebilirsiniz. Maalesef ülkemizde kadınların hor görüldüğü, birçok alanda önlerine engeller çıkartıldığı, başörtüsü nedeniyle eğitim ve çalışma haklarının ellerinden alındığı çok kötü dönemler geçirdik. İnançlarının gereğini yaşayamayan, bu nedenle okula gidemeyen, okulda kendi mezuniyet töreninden dışlanan, ikna odalarında baskı gören başörtülü kızlarımızın eğitim ve iş hayatıyla barışmasını AK Parti sağladı” dedi.

Resim

YER SOFRASINDA SAHUR YAPTI

Sohbete mutfağa geçerek devam eden Yazmacı, öğrencilerle birlikte sahur için menemen pişirdi. Yer sofrasında sahur yapan Milletvekili Yazmacı, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirterek, öğrencilere davetlerinden dolayı teşekkür etti.