Şanlıurfa'da ağır hasarlı binaların yıkımına devam ediliyor Şanlıurfa'da ağır hasarlı binaların yıkımına devam ediliyor

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama kapsamında Vali Şıldak, Viranşehir’deki esnaf gezisinin ardından kent merkezine gelerek Urfa Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilere ülkemizin geleceği olduklarını hatırlatan Vali Şıldak, “Geleceğimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumak zorundayız. Bu doğrultuda sizleri koruma adına her türlü tedbiri alıyoruz. Sizden de bol bol kitap okumanızı ve derslerinize çok çalışmanızı istiyoruz. Sizi rahatsız eden bir konu olduğu zaman hemen öğretmenlerinize iletmenizi istiyoruz. Sosyal medyadan, cep telefonlarından olabildiğince uzak durun. Bu yıl yeni bir uygulama başlatıyoruz. Derslere, sınıflara cep telefonuyla girmek yok, cep telefonlarınızı mümkünse getirmeyin. Getiriyorsanız da sınıfta yanınızda bulundurmayacaksınız, çünkü onlar hakikaten size faydadan çok zarar veriyor. Sizin derse odaklanmanız konuları öğrenmeniz hususunda maalesef caydırıcı etkileri oluyor.” dedi.  

Okul ziyaretinin ardından bölgedeki işyerlerini gezen Vali Şıldak, esnafa hitaben yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın okula güvenli gelip gidebilmeleri ve eğitimlerini huzur içerisinde almaları için her türlü tedbiri alıyoruz. Onları sizlere emanet ediyoruz, sizden ricamız onlara göz kulak olmanız ve herhangi bir olumsuz durum gördüğünüzde derhal 112’yi aramanızı rica ediyoruz.” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak’ın kent merkezindeki ziyaretlerine, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran da eşlik etti.