Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Şanlıurfa’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Bakan Özhaseki programda inşaat sektörü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelirken, Şanlıurfa’da inşaat sektörünün durumu ile ilgili istişarelerde bulundular.

İftar programına TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Abdurrahim Dusak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti MKYK Üyeleri İbrahim Halil Yıldız ve Mehmet Ali Kurt, MHP İl başkanı Mahmut Güneş, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sezai Canbek, inşaat sektörü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılım gösterdi.

İftar sonrası ev sahibi olarak programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Bakan Özhaseki’yi Şanlıurfa’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Bakan Kurum Şanlıurfa'da konuştu Bakan Kurum Şanlıurfa'da konuştu

Başkan Baydilli, “Özellikle inşaat sektöründe Karaköprü’müze ve Şanlıurfa’ya yatırım yapan iş insanlarımızı, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi Sayın Bakanımız ile buluşturmak için bu iftar programını gerçekleştirdik. Kıymetli Bakanımız bugün Şanlıurfa’da depremzedeler için yapılacak konutların temelini attı ve ilimiz için güzel müjdeler de verdi. Sayın bakanımıza teşriflerinden ve Şanlıurfa’mız için gerçekleştirdiği çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki bugün mesaiye Şanlıurfa’da başladıklarını ve bereketli bir gün geçirdiklerini kaydederek önemli projelere imza atılacağını söyledi.

Bakan Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa’da depremzede kardeşlerimiz için inşa edeceğimiz toplu konutların temelini bugün attık ve inşallah kısa sürede tamamlayıp kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz. Bugün sektörle ilgili neredeyse tüm genel müdürlerimiz buradadır. İnşaat sektöründeki kardeşlerimiz istedikleri konularda onlarla istişare edip sorunlarını paylaşabilirler. İnşaat sektörüne ve bu sektörde faaliyet gösteren iş insanlarımıza değer veriyoruz.

Şehirler canlı organizmalardır, onları taştan topraktan ibaret göremeyiz. Şehirler bakım, ihtimam ister ki doğru belediyelerin elinde olan şehirlerimiz ileriye doğru gidecektir. Şehirlerin geleceği oradaki yerel yöneticilerin ufukları ile doğru orantılıdır. Kerameti kendinden menkul kişilerin bu şehre başkan olacağım diyerek ayağa kalkmasıyla yürütülecek bir iş değildir. Bu bir ekip işidir, uyumlu bir kadro ile çalışma gerektiren bir iştir.

Şanlıurfa’daki belediyelerimizi takip ediyorum ve gayretlerini görüyorum. Karaköprü’de Metin Baydilli kardeşimi senelerdir tanıyorum ve çok gayretli olduğunu görüyorum. Allah işini rast getirsin ve hizmetini uzun uzun getirsin diye dua ediyorum.”

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, çok değerli bir bakanı Şanlıurfa’da misafir ettiklerini belirterek, “Şanlıurfa’mızın şehirleşme açısından bazı konularını bugün Sayın Bakanımız ile alanda istişare etme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımız yeni dönemde Şanlıurfa’nın gerek kentsel dönüşümde gerekse imar ve ihyasında en büyük destekçimiz olacaktır. Bu anlamda yanımızda olduğu için kendilerine Şanlıurfalı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda Bakan Özhaseki ve TBMM Başkanvekili Bozdağ başka partilerden AK Parti’ye katılım gösteren vatandaşlara rozet taktı.

Editör: Haber Merkezi