Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'un Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin ardından Harran'a yeni Devlet Hastanesi kazandırılıyor. Ağır hasar alan eski hastane binasında tahliye işlemlerine başlandı. Tahliye işlemlerinin bitmesinin ardından yıkım çalışmalarına başlanacak.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, depremin hemen ardından Sağlık Bakanlığı'yla görüşmüş, ilçeye hastaneye kazandırılması için üstün bir çaba göstermişti.

Daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen Başkan Özyavuz, hastane yapılması için onay çıktığını Harran halkına müjdeledi. İlçede sağlık hizmetlerinin aksamaması için Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik merkezini boşaltarak Şanlıurfa İl sağlık müdürlüğüne devreden Başkan Özyavuz buranın geçici hastane olması için öncülük etmişti. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına büyük çabalar sarf eden Özyavuz; Yeni hastanenin temellerinin atılacağının müjdesini verdi.

Yeni hastane yapılması için çıkan kararın ardından eski binanın tahliyesine başlandı. 

HRÜ Hastanesinde Bir İlk: Ameliyatsız Guatr Tedavisi HRÜ Hastanesinde Bir İlk: Ameliyatsız Guatr Tedavisi

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz da, yeni hastane için geri sayım başlandığını belirterek, ''Eski Harran Devlet Hastanesi binasının tahliye işlemlerini başlattık. Söz verdiğimiz gibi tüm hizmetleri ilçemize kazandırıyoruz. 

Tahliye işlemlerinin ardından yıkımına başlayacağımız eski Harran Devlet Hastanesinin yerine, Harran’ımıza ve hemşerilerimize yakışır yeni hastanemizin temelini atıyoruz. Harran'ımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim'' dedi.