Genç yetenekler ve çocukların yoğun katılım sağlayacağı Bilim Şenliğinde Robotik kodlamadan, yazılım ve bilimsel çalışmalar görücüye çıkacak

Şanlıurfa’da genç yeteneklerin keşfedilmesine yönelik kent merkezinde ve ilçelerde robotik kodlama atölyeleri kurarak gençlere hizmet veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde ‘’Bilim Her Yerde’’ projesi kapsamında bu yıl ‘’Kültürümüzü Bilimin Işığında Keşfedin. Bilimle Güçlenen Şanlıurfa, Depreme Dayanıklı Gelecek’’ temasıyla düzenlenecek olan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği 25-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Urfalı Tüldarı'nın motivasyon kaynağı Aşık Mahzuni Şerif Urfalı Tüldarı'nın motivasyon kaynağı Aşık Mahzuni Şerif

Afet bölgesinde yaşayan çocukların sosyal yaşama uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Şanlıurfa Valiliği, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Harran Üniversitesi, STEM Eğitimcileri Derneği, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 25-27 Mayıs tarihleri arasında Arkeoloji Müzesi önündeki alanda gerçekleşecek olan şenlikte gençler hünerlerini sergileyecek.

Bilim Şenliğinde; yarışma, atölye çalışmaları, söyleşi ve gençler tarafından hazırlanan farklı etkinlikler yer alacak. Şanlıurfa Arkeoloji müzesi önündeki alanda gerçekleşecek olan etkinlikleri 09:00 ila 18:00 saatleri arasında vatandaşların ziyaretine açılacak.

Editör: TE Bilisim