Görevimiz çocuklarımızın ilave bir eğitime ihtiyaç duymaması Görevimiz çocuklarımızın ilave bir eğitime ihtiyaç duymaması

İstanbul’da 1984 yılından bu yana faaliyette bulunan Şanlıurfa Dayanışma Derneği adı altında yürütülen faaliyetler, bundan böyle Şanlıurfa Dayanışma ve Eğitim Vakfı’nda sürdürülecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklama da şu bilgiler verildi;

Kamuoyuna…

Şanlıurfa Dayanışma Derneği 1986’da Şanlıurfa’yı tanıtmak ve kültürel değerlerini yaşatmak için kuruldu.

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren dernek, Urfa’ya gönülden bağlananların sesi olmayı sürdürdü. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerin takdir ve sevgisini kazandı.

Ayrıca bugüne kadar birçok kültürel ve sosyal etkinlik düzenledi.

Amaçlarımızın uzun vadede hedefine kolay varması, geniş katılımlı faaliyetler yanında daha kurumsal bir kimlik kazanmak gayesiyle ŞUDEV kuruldu. Böylece derneğimizin vakfımızla entegrasyonu sağlandı. 04.02.2024 tarihinde yapılan kongrede ise bütün faaliyetlerin verimli olması ve yüksek etkiyle planlanıp başarılabilmesi için derneğimizin feshine karar verildi. Bundan sonraki süreçte tüm hizmetlerimizin Şanlıurfa Dayanışma Ve Eğitim Vakfı (ŞUDEV) üzerinden yapılacağını kamuoyunu duyurmak isteriz.

Bugüne kadar derneğimizde hizmette bulunan tüm Yönetim Kurulu üyelerimiz başta olmak üzere asil ve fahri üyelerimize  ve bütün hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

ŞUDEV çatısı altında güzel günler ve başarılı hizmetlerde buluşmak dileğiyle.

Şevket Küçük / Şanlıurfa Dayanışma ve Eğitim Vakfı Başkanı

Mehmet Çavuş / Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı 

Muhabir: Nedim Atilla