Beyazgül ile vizyonel projeler bir bir hayata geçiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün 3.5 yıllık belediye başkanlığı süresince birçok önemli proje hayata geçirildi.

banner55

Beyazgül ile vizyonel projeler bir bir hayata geçiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün 3.5 yıllık belediye başkanlığı süresince birçok önemli proje hayata geçirildi.

17 Temmuz 2022 Pazar 00:53
6102 Okunma
Beyazgül ile vizyonel projeler bir bir hayata geçiyor
banner81

Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün döneminde; Kale Arkasındaki 300 evin ve Kızılay Meydanındaki evlerin kamulaştırılması yapılırken, Açıksu, Osmanlı ve Asya mahallelerindeki kangrenleşmiş yol sorunları çözüme kavuşturuldu, Viranşehir-Harran-Akçakale-Suruç-Birecik içme suyu gibi birçok proje hayata geçirildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyon projesi “Şanlıurfa Bilim Merkezi” Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandıracak. Çalışmaların devam ettiği Bilim Merkezi tamamlandığında Türkiye’nin sayılı bilim merkezlerinden biri olacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ortaklığı ile yapımına başlanılan Şanlıurfa Bilim Merkezinde çalışmalar devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi, araştırmacı ve özgüven sahibi bireylerin yetiştiği bir bilgi toplumunun oluşmasına destek olmak, onları bilim ve teknolojiyle buluşturmak, bilimsel merak ve öğrenme isteği uyandırmak, yeni fikirler üretilmesine imkân sağlamak amacıyla yapımına başladığı Bilim Merkezi inşaatında hummalı bir çalışma yürütüyor.

Şanlıurfa Bilim Merkezinin tamamlanmasıyla birlikte bilimi seven, anlamaya çalışan, günlük hayatta bilimsel gerçeklerin yol göstericiliğinden faydalanan, bilim üretmeye istekli, yenilikçi bireylerin topluma kazandırılması hedefleniyor.

“Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır” diyerek Şanlıurfa'yı her alanda geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün üzerinde önemle durduğu projelerden biri olan bilim merkezi 9 bin metrekare kapalı alanı, 40 bin metrekare peyzaj alanı toplamda 51 bin metrekare proje alanıyla bir cazibe merkezi olacak.

Zeytin Dalı Kampüsü yakınında inşa edilen Şanlıurfa Bilim Merkezi öğrencileri bilim, teknoloji ve inovasyon ile buluşturarak Şanlıurfa’dan bilim insanları, mucitler yetişmesinin de önünü açacak. Öğrenciler okullarında aldıkları teorik eğitimi bilim merkezinde pratik olarak uygulama fırsatı bulacak.

HOBİ BAHÇESİ TAMAMLANDI.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesinin açılışı gerçekleştirildi. Kura çekimi ile hak sahiplerine bahçelerin teslimleri gerçekleştirildi. Şanlıurfa’ya nefes alacağı bir alan daha kazandırıldı.

65 Yaş üstü vatandaşların kullanımına sunulan Hobi bahçelerinde sebze ve meyve yetiştiriciliği yaygınlaştırılacak. Vatandaşlar bir yandan kendi meyve ve sebzelerini üretirken bir yandan da spor ve yürüyüş yapma fırsatı bulacak. İçerisinde piknik alanı, bisiklet ve koşu yolları, mescit, fitness alanı, çocuk oyun grubu ve dinlenme alanları yer alıyor.

Hobi Bahçesi içerisinde yer alan sokaklara Şanlıurfa’da bulunan tarihi alanların isimleri verildi. Göbeklitepe, Karahantepe, Balıklıgöl, Kızılkoyun gibi isimlerin verildiği alanlarda bisiklet yolları da yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BOZOVA’YI TURİZM AÇISINDAN İHYA EDECEK PROJE

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahil ilçesi olan Bozova’da yerli ve yabancı turistlerin konaklayabilecekleri Bungalov evlerin yapımı için altyapı çalışması başlatıldı. Bölgede gençlerin kamp yapabilecekleri bir alan oluşturulacak.

12 bin yıllık Göbeklitpe’nin yer aldığı Şanlıurfa’da yeni turizm rotası oluşturmak amacıyla çalışma başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin sahil ilçesi olan Bozova Çatak’ta 11 adet Bungalov ev yapacak.

Kentte, Turizme dayalı ekonomiyi güçlendirmek, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin daha fazla vakit geçirmesini sağlamak için Güneydoğu’nun incisi Fırat Havzasında bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Çatak Sosyal Tesisleri içerisinde Bungalov evlerin yapımı için çalışma başlatıldı. 11 adet bungalov evlerin 3 ay içerisinde tamamlanacağı öğrenildi. Vatandaşların burada kamplar kuracağı ve sportif faaliyetler ile su sporlarıyla ilgili etkinliklerinde düzenleneceği belirtildi.

ABİDE KAVŞAĞI PROJESİ’NİN YAPIMI SÜRÜYOR.

Ana güzergâhlarda yaptığı çalışmalarla trafik yükünü azaltan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Abide Kavşağı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor. Önemli geçiş güzergâhlarından biri olan proje ile şehir içi trafik akışı önemli ölçüde rahatlatılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kent ulaşımına değer katacak projeler üretmeye devam ediyor. Şehrin kalbi konumunda bulunan Abide Kavşağı Projesi için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri Köprü ayaklarını taşıyacak yapıların inşasını sürdürüyor.

İpekyol Bulvarı, Necmettin Cevheri Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile 18 Mart Çanakkale Caddesini birbirine bağlayan Abide Kavşağında köprülü kavşak çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.

Her gün binlerce aracın geçiş güzergâhı olan Abide Kavşağında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla başlatılan 2 adet köprü çalışmaları devam ediyor.

210 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması hedeflenen proje 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu'na uygun olarak hazırlandı. Şanlıurfa için hayati öneme sahip Abide Köprülü Kavşak Projesi için inşaat alanına elektronik geri sayım cihazı konuldu. 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan çalışmaların devam ettiği Abide Kavşağı projesi inşaat çalışması için başlatılan geri sayım devam ediyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN TALİMATLARIYLA İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, her gün yaklaşık 400 haneye gıda kolisi ulaştırıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Her Zaman Yanınızdayız” sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer almaya devam ediliyor.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneğinin sergilendiği Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda kent genelinde ihtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolileri dağıtılıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi aileler gerekli incelemelerin ardından belirlenerek gıda kolileri evlerine kadar ulaştırılıyor. 7 araç 45 personel ile her gün yaklaşık 400 haneye ulaşan ekipler, burada daha önceden depolarda hazırlanan gıda kolilerini ailelere teslim ediyor. Güler yüzlü personelleriyle ailelerin yüzünde tebessüm oluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi her zaman vatandaşın yanında yer almaya devam ediyor. Temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolilerini evlerine kadar ulaştıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin her zaman yanlarında olduğunu aktardılar.

KENT NEFES ALIYOR.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Kızılay meydanıyla ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir müjde vermişti.

2. Etap kapsamında 50 yapının daha kamulaştırılması Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle gerçekleşti. Burada Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binası yerinde olduğu gibi vatandaşlar aileleriyle birlikte zaman geçirecek.

Kale eteği, ŞUTSO binası, Belediye Eski Hizmet Binası, Kızılay Binası, Kültür ve Turizm Yolu, Asya ve Osmanlı Mahallesi, Kızılkoyun Nekropol alanında yaptığı çalışmalarla yapılamaz denilenleri bir bir yapan Başkan Beyazgül Şanlıurfa’yı daha ileriye taşıyacak şehre nefes aldıracak hizmetlerini sürdürüyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN ŞEHRE AVRUPA STANDARTLARINDA TESİS

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sahipsiz sokak hayvanları için Avrupa standartlarında modern tesislerinden birini hayata geçiriyor. 10 bin metrekarelik alan üzerinde inşaatı süren tesisin tamamlanmasıyla can dostları, tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceği yeni yaşam alanına kavuşacak.

Hayvan dostu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Bakımlı Mahallesi’nde inşa ettiği Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde betonarme işlerinde sona yaklaşıldı. Projenin tamamlanmasıyla Şanlıurfa’ya modern bir rehabilitasyon merkezi kazandırılmış olacak.

10 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen proje ile sokak hayvanlarının tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceği; geniş barınaklar, yazlık ve kışlık yaşam alanları ile modern ısıtma ve soğutma sistemleri de yer alacak.

Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Projesi’nde binaların duvar, sıva, alçı, mermer imalatları yüzde 90 oranına ulaştı. Tesisin elektrik ve su bağlantı işleri devam ediyor. Altyapı tesisat işlerine başlanılan projede ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

YEŞİL BİR URFA İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR.

Şanlıurfa kent genelinde vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla 26 iş makinasını araç filosuna kattı.

Daha yeşil bir Şanlıurfa için çalışmalarını aralıksız sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa kent geneli ve 13 ilçeye adil bir şekilde hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla araç filosunu güçlendiriyor. Daha önce yapılan kiralama yöntemini ortadan kaldıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kendi öz kaynakları ile almış olduğu iş makinalarıyla büyük tasarruf sağlayarak vatandaşlara hizmet veriyor.

 “BELEDİYE BAHÇESİ İLE ŞEHRİN KALBİNE AKCİĞER NAKLİ”

Kente nefes aldıran projelerle yeşil alan sayısını her geçen gün arttıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, eski hizmet binasının yıkımını gerçekleştirerek boş alanı yeşil alan olarak Şanlıurfalıların hizmetine sundu.

Kent merkezinde her gün yüzbinlerce insanın geçtiği Atatürk Bulvarındaki Belediye Bahçesini tamamlayarak Şanlıurfalıların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi yeşil alan sayısını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün alanı “Çocukların sevincine, kuşların cıvıltısına hediye ettik’’ dediği belediye bahçesi yemyeşil görüntüsüyle vatandaşların beğenisi kazandı.

Eski Belediye hizmet binasının yeşil alana dönüştürülmesiyle Millet Hanı görünür hale gelirken şehrin göbeğindeki betonarme yapı da ortadan kaldırılmış oldu.

Kızılay Binası, SUTSO Binası, eski ŞANMED binası Kızılkoyun Nekropolleri, Kale Eteği, Kültür ve Turizm Yolu’nda çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehri Belediyesi Şanlıurfa’nın tarihi güzelliklerini ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Vatandaşların gönül rahatlığıyla dinlenebileceği, Belediye Bahçesi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin de uğrak mekânı haline geldi.

BULUNTU HOCA BULVARININ İKİNCİ ŞERİDİ AÇILDI

Şanlıurfa’da trafik akışını rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından zemin sağlamlaştırma çalışmasının tamamlandığı Buluntu Hoca Bulvarında asfalt serimi tamamlandı. Bulvarın tamamlanmasıyla birlikte Diyarbakır ve Mardin Karayolunu kullanan araçlar şehir merkezine gelmeden Buluntu Hoca Bulvarından transit geçiş yapmaya başladı.

ŞANLIURFA’NIN KALBİ BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN PROJELERİ İLE NEFES ALIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak kent turizmine kazandırılan Kızılkoyun Bahçesi görkemli bir tören ile hizmete açıldı. Geçmişte yeşil alan olan yerler aslına geri döndürülerek, Şanlıurfa fabrika ayarlarına döndürülmeye başlandı.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE ŞANLIURFA’YA MİLYONLARCA LİRA YATIRIM

“Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır.” Şiarıyla her zaman gençlerin yanında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Türkiye’nin en genç şehri Şanlıurfa’ya Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılacak milyonlarca liralık tesis yatırımları kazandırıldı. Bu tesislerden yılda 500 bin gencin, toplam 21 Branşta (Futbol, Basketbol, Voleybol, Karate, Güreş, Judo, Taekwondo, Judo, Wushu, Kick Boks, Yüzme, Dart, Okçuluk, Bilek Güreşi, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Satranç, Atletizm, Dalgıçlık, Su Sporları dallarında faydalandığı öğrenildi.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİ MEVYELERİNİ VERDİ

Şanlıurfa gençliği için her fırsatta Ankara’ya giderek temaslarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bu ziyaretlerin meyvelerini şehrine milyon liralık yatırımlar kazandırarak aldı. Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa, 6 adet antrenman spor salonu ve 1 adet çok amaçlı spor salonuna daha kavuşmuş olacak.

Anahtar Kelimeler:
Zeynel Abidin Beyazgül
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yapılmayanlar ?! 2022-07-17 13:28:17

Karaköprü yaşam parkının atıl halde olduğunu çocuk oyun dünyasının atıl halde olduğunu Aqua park havuzun atıl halde olduğunu halk ekmek sorununun yıllardır devam ettiği şehir içi ağaçlandırmanın yetersiz olduğunu Halilürrahman kent ormanı projesinin ve GAP vadisi 5.6 etapların halen yapılmadığını kentsel dönüşüm Bahçelievlerde şehrin merkezinde halen 1 otopark yapılmamasını Karaköprüde yıl olmuş 2022 halen bir Avm nin olmadığını yazın yapmadıklarınıda yazınki objektiflik görelim

Avatar
Yapılmayanlarıda yazın 2022-07-17 12:40:22

Raylı sistem tugayın yeri millet bahçesi luna park hayvanat bahçesi Bahçelievler otopark sorunu topçu meydanı sorunu topçu hanı millet hanı Bican han köprübaşındaki hanın restore edilmemesi(hacı kamil konağı değil arkasındaki yapıların gün yüzüne çıkarılması gerekir ) Ahmet bahçıvan iş merkezi yıkılmaması karakoyunun üstü açılıp rekreasyon alanı oluşturulup yıllardır su bırakılmaması kale eteği oto alım satımların yıllardır moloz yığınıyla şehir içinde bırakılması ve halen herhangi bir çalışma yapılmaması Çiftehan caddesi Arap meydanı bölgesi TURİZM yolu yapılmayıp sakatatçıların o bölgeden çıkarılmaması Mevlevihane cami etrafının turizme açılmaması Kuyubaşı ve eski hal novada toplama merkezi kavşağına kadar yolun halen 50 metre yapılmaması spotçuların kaldırılmaması eski sanayinin halen şehir içinde olması kaldırılmaması bir
Çok kentsel dönüşüm bekleyen bölge alibaba Karaköprü eyyübiye Bağlarbaşı piazza etrafı yıllardır kangrenleşmiş çözülmeyi bekleyen konular urfadaki gazetecilere sesleniyorum artık yapılmayan konuları da yazınki şehirde görev yapanlara ışık tutun o makamları yoksa boşuna işgal etmesinler yazık Urfa hizmetsizlik ve vizyonda proje üretememe gecekondu kültüründen kurtulmamanın yıllardır bedelini ödüyor yazık yanı başımızda şehirler nereye vardı biz halen yüzde 80 i gecekondu olan çarpık düzensiz imar olan şehircilik kentleşmeden uzak büyük kangren sorunlarla uğraşırıyoruz yazık bu memleketin kaybedecek daha vakti kalmadı belediyelerdeki liyakatsiz kadrolardan dolayı Urfa iş bilmezlerin yükünü kaldıracak gücü kalmadı icraat vizyonlarla büyük projeler bekliyor Urfa halkı günü kurtarma adına yapılan çalışmalardan bıktık

Avatar
murat 2022-07-17 13:37:31

dürüst çalışıyor, mahallemizde uzun yıllardır ilk kez hizmet gördük teşekkürler

Avatar
ahmet 2022-07-17 13:38:56

Urfa'da başkana ya da bir seçilmişi eleştirenlerin çoğu kendi menfaatleri yerine getirilmedi diye eleştiriyor. Objektif eleştiren çok az. Geçmiş dönemin tüm beceriksizliğini bu başkan gideriyor

Avatar
cengiz 2022-07-17 13:41:41

başkanı destekliyoruz

Avatar
celal 2022-07-17 15:59:21

rantı ellerinden gidenler şimdi kuduruyorlar. Koltuğa tapanlar koltuk gitti diye çıldırıyorlar. Sen yoluna devam et başkan...

Avatar
Ne zaman aydınlatılacak bu önemli yollar 2022-07-17 15:07:10

Sayın başkan Urfa şahlanıyor diyorsunuz havalimanı Şanlıurfa arası Şanlıurfa Harran üniversitesi Osmanbey kampüsü yolu kuzeybatı Çevreyolu refüjlerde aydınlatma direği olmaması karanlık olması urfaya yakışıyormu yıllardır belediyedekiler akıl edemedi acaba Büyükşehir ne zaman düşünüp harekete geçecek bu önemli aydınlatma mevzusu İçin böylemi 2023 islam dünyası turizm başkenti olacağız şehir giriş çıkışları peyzaj aydınlatma yönünden içler acısı acilen Büyükşehir kadrolarını belediyeyi göreve davet ediyoruz

Avatar
Rumuz 63 2022-07-17 17:03:58

Belediyecilik anlayışında vasıflı elaman eksikliği ve fasıfsız elaman çokluğu olduğu sürece modern iş yapmak ve yaptırmak hayal olur.Boşuna dememişler işi ehline verin beş kuruşta fazla verim.Daha güzel bir Urfam için daha çok çalışmak gerek teknik elamanlarla....

banner115

banner114