Hilvan’da Silahlı Kavga: 1 ölü, 6 yaralı Hilvan’da Silahlı Kavga: 1 ölü, 6 yaralı

Şanlıurfa’da Zabıta hizmetlerinin daha etkin ve verimli olarak sürdürülmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda, Büyükşehir, Eyyübiye, Karaköprü ve Haliliye Belediyesi zabıta ekiplerinden oluşan Zabıta Ortak Denetim ekibi geçen hafta başlattığı denetimlerini sürdürüyor.

Ortak denetim ekibi bu kez merkez Karaköprü İlçesinde denetim yaptı. İlçe merkezinde çok sayıda iş yerinde Tüketicilerin korunması, Halk Sağlığı, Görsel Kirlilik, İşgal, gramaj, Baca, hijyen, fiyat etiketi denetimi yaptı 

Zabıta Ortak Denetim ekibi 2 markette son kullanma tarihi geçmiş ürün ele geçirdi. Çeşitli gıda ürünlerinden oluşan tarihi geçmiş ürünlere el koyan zabıta son kullanma tarihi geçmiş ürün satan 2 market ile fiyat tarifesi bulundurmayan 3 iş yerine ceza yazdı.

Denetimler kapsamında fırınları da kontrol eden zabıta sulu bacaları inceleyip ekmekleri tek tek tarttı. Fırıncılara ekmekleri kaliteli yapmaları yönünde uyarıda bulunan zabıtanın denetimlerini aralıksız sürdüreceği öğrenildi.

Editör: TE Bilisim