Şanlıurfaspor, sezon hazırlıklarına devam etti Şanlıurfaspor, sezon hazırlıklarına devam etti

Şanlıurfaspor'a yıllardır emek veren ve tecrübesi ile Türk futbolunun tanınan isimlerinden Kemal Tosun, Astor Enerji Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu tarafından Futbol Koordinatörlüğüne atandı. Bugün yapılan toplantının ardından Tosun'a görev tevdii edilirken, karar memnuniyetle karşılandı.

Görevlendirmenin ardından bir değerlendirme yapan Kulüp Başkanı Haçım İzol, Kemal Tosun'un deneyiminin takıma katkı sunacağını belirterek "Kemal Tosun hocamız öz Urfa evladıdır. Bugüne kadar onuru ve duruşu ile

takıma her zaman katkı sunmuş bir isimdir. Takımla ilgili geleceği esas alan kararlarımızda kendisinden ve tecrübesinden yararlanacağımıza eminim" dedi.  

KEMAL TOSUN KİMDİR

Futbola Urfaspor alt yapısından yetişen başlayan Kemal Tosun, Urfaspor’da profesyonel olup, sırasıyla Merzifon, Şanlıurfaspor, Şanlıurfa Belediyespor, Amedspor, Tarsus İdmanyurdu, İstanbulspor, Adıyamanspor, Kayapınar Belediyespor, Siverek Belediyespor, Karaköprü Belediyespor 11 Nisanspor’da futbol yaşantısını sürdürdü.

Şanlıurfaspor alt yapı gençliğinin bölgesel ve ulusal turnuvalardaki başarısının temelini oluşturan Kemal Tosun, ayrıca Kulüp Teknik Direktör değişiminde sürekli olarak takımın başında yer almış ve bir çok maçın kazanılmasında büyük emeği olmuştu.

Editör: TE Bilisim