Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde halka iç içe olan ve devlet vatandaş kaynaşmasına önemli katkılar sağlayan Kaymakam Serap Özmen Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Kararname ile İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonlarında 3 zanlı yakalandı Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonlarında 3 zanlı yakalandı

Çetin, kararnamede İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atanan tek isim oldu.

Serap Çetin Özmen kimdir?

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde doğdu. İlkokulu Bornova Halil Atilla İlkokulu, orta ve lise öğrenimini İzmir Mustafa Kemal Lisesi’nde  tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Bir yıl süreyle Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce dil eğitimi aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Maliye Anabilim Dalı Maliye Teorisi Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Yüksek Lisans Programına devam ederken mezun olduğu lisede ve Atatürk Anadolu Kız Meslek Lisesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. Pamukkale Üniversitesi Maliye anabilim dalı doktora programında özel öğrenci olarak öğrenim gördü ve başarı belgesi almaya hak kazandı.

Kaymakam ÇETİN’in “Telekomünikasyon Hizmetlerinde Deregülasyon ve Özelleştirme: Türkiye Örneği”, Yüksek Lisans Tezi.

Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı Bağlamında 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu, Kaymakamlık Tezi, 2008. 

“Danıştay’ın Vergi Yargılamasındaki Rolü” Vergi Sorunları Dergisi, Kasım 2011.

“Kale Yerleşiminin Alternatif Turizm Potansiyeli Açısından Analizi”, 2012 Kaledavaz Sempozyum Bildirisi başta olmak üzere farklı konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Antalya Kaymakam Adayı olarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Kaymakam Serap ÖZMEN ÇETİN, Aksaray’ın Eskil ve Sarıyahşi İlçelerinde Teftiş Stajını, İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde refiklik stajını tamamladı. Aydın’ın Karacasu, Zonguldak’ın Gökçebey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Yurtdışı stajı kapsamında İngiltere’de bir yıl süreli İngilizce dil eğitimi aldı. Yurtdışı dönüşü Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Diplomasisi Eğitim Programına katıldı. Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak ilk görev yeri olan Kale Kaymakamlığına atandı. Kilis Elbeyli Kaymakamlığı, Batman Vali Yardımcılığı ve Karaburun Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 12.08.2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Haliliye’ ye atanan Kaymakamımız Sayın ÖZMEN ÇETİN, Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktora çalışmasına devam etmekte olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Kaymakam Serap ÖZMEN ÇETİN evli olup, üç çocuk annesidir.

Editör: Nedim Atilla