Vatandaşların ulaşım standartlarını artırıp yazın tozdan kışın çamurdan kurtarılması talimatı veren Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Talimat üzerine ekip ve araç sayısını arttıran Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, kent kırsalının dört bir yanında çalışmalarını arttırdı.

Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yol ve ulaşım kalitesini arttırmayı amaçlayan belediye ekipleri, uygun mevsim koşullarından faydalanarak yol ağını genişletmeyi hedefliyor.

Kırsal Hizmetler Müdürü Abdulkadir Canalır, ekiplerin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını söyledi.

Ekip ve araç sayısının arttırıldığını aktaran Canalır, şu ifadeleri kullandı:

Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonunda 7 zanlı tutuklandı Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonunda 7 zanlı tutuklandı

"Çok geniş bir kırsal alana hizmet götürmeye çalışıyoruz. Yalnızca kırsalda yaklaşık 650 yerleşim yeri var ve yaptığımız planlama ile tüm bu alanlara hizmeti adil bir şekilde vermeye gayret ediyoruz. Belediye Başkanımız Ayşe hanım özellikle hizmetin adil bir şekilde yapılması yönünde talimatı var ki bizde bu yönde hareket ediyoruz. Çok geniş bir kırsal coğrafyaya sahibiz. Her tarafa bir an yetişmemiz elbette mümkün olmuyor ancak yaptığımız planlama doğrultusunda hareket ediyoruz. Her mahalleye mutlaka gideceğiz, vatandaşlarımızdan bu konudaki ricamız bizlere sabır göstermeleridir."
 

Editör: TE Bilisim