Siverek Belediyesi tarafından açılan kurs merkezlerinde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, üniversite hayallerine kavuşuyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak faaliyet yürüten Ramazan Acarlar Gençlik Evi’nde açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursuna katılan öğrenciler, emeklerinin karşılığını aldı.

YKS sınavına katılan 43 kurs merkezi öğrencisi 4 yıllık fakültelere yerleşirken 37’i ise 2 yıllık programlara yerleşti. Ücretsiz olarak aldıkları eğitimle çeşitli üniversiteye yerleşen 80 öğrenci hayallerine kavuştu.

Gaziantep'te 5 kişiyi öldüren şüpheli intihar etti Gaziantep'te 5 kişiyi öldüren şüpheli intihar etti

Eğitim anlamında gençlere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyleyen Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Ramazan Acarlar Gençlik Evi YKS kurs merkezinde sınava hazırlanan öğrencilerimiz hayallerini kurdukları üniversiteye yerleşti. Gençlerimize daha iyi bir gelecek sağlamak adına üniversite giriş sınavında maddi ve manevi her türlü desteği sunuyoruz.” dedi.

Kurslardaki tüm hizmetlerin ücretsiz sunulduğunu belirten Çakmak, “Sınava Sınav hazırlık sürecini zenginleştirmek zamanı nitelikli olarak kullanmak değerler eğitimi ve profesyonel rehberlik hizmetleri ile kurs merkezimizde öğrencilerimize planlı ve programlı bir eğitim ve öğretim süreci sunmaya çalışıyoruz.  Öğrencilerimizin başarılı olmasında büyük katkıları olan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler kazandıkları üniversitelerden dolayı eğitime destek veren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

KAZANANLARIN TAM LİSTESİ

RAMAZAN ACARLAR GENÇLİK EVİ 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİ LİSTESİ

S.N

ADI SOYADI

KAZANDIĞI BÖLÜM

ÜNİVERSİTE ADI

ÖĞR.SÜRESİ

1

ABDULGAFFAR GÜLLİCE

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

GAZİ ÜN.

4 YIL

2

ABDULLATİF İRGİN

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

BATMAN ÜNİ

4 YIL

3

ROJBİN GÜÇ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞR.

İST. CERREAH PAŞA ÜNİ.

4 YIL

4

SELCAN ALOĞLU

ÖZEL EĞİTİM ÖĞR.

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİ.

4 YIL

5

ADEM ÇALI

ÖZEL EĞİTİM ÖĞR.

29 MAYIS ÜNİ.

4 YIL

6

ZEHRA KIZILYEL

HUKUK

ÇANKIRI ÜNİ

4 YIL

7

NURCAN KIZILKAYA

OKUL ÖNCESİ ÖĞR.

ÇUKUROVA ÜNİ.

4 YIL

8

HACER GÜMÜŞTAŞ

OKUL ÖNCESİ ÖĞR.

MERSİN ÜNİ.

4 YIL

9

FATİME ŞENATEŞ

HEMŞİRE

KIRŞEHİR ÜN.

4 YIL

10

GÜLBAHAR ASAL

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞR

HARRAN ÜNİ.

4 YIL

11

SONGÜL SULTAN

SOSYAL BİL. ÖĞR.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ

4 YIL

12

ZEYNEP SIMAK

ARAPÇA ÖĞRETMENLİĞİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİ.

4 YIL

13

EYLEM GÜL AÇAN

İNGİLİZ DİLİ VE EDB.

TUNCELİ MUNZUR ÜNİ.

4 YIL

14

MİHRİBAN ALKIŞ

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

TURGUT ÖZAL ÜNİ.

4 YIL

15

MURAT FENER

BİYOLOJİ

HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİ.

4 YIL

16

HİDAYET BİÇER

TÜRK DİLİ EDB.

YOZGAT BOZOK ÜNİ.

4 YIL

17

SEDEF AĞIRAĞAÇ

TÜRK DİLİ EDB.

ANADOLU ÜNİ.

4 YIL

18

MEHMET EMİN TATAR

TARİH

BİNGÖL ÜN.

4 YIL

19

ESRA ERMEÇLİ

FELSEFE

CUMHURİYET ÜNİ.

4 YIL

20

RECEP BİLMEZLER

MİMARLIK

SAKARYA ÜNİ

4 YIL

21

GÜLİSTAN SÜRÜCÜ

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ

ŞANLIURFA HARRAN ÜNİ.

4 YIL

22

MENDUH GÜMÜŞSU

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ

ADIYAMAN ÜNİ.

4 YIL

23

ESMA ŞAHİNOĞLU

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ

ÇUKUROVA ÜNİ.

4 YIL

24

RAHİME ÖDÜL

İLAHİYAT

DİCLE ÜNİ.

4 YIL

25

BEYZA ALOĞLU

İLAHİYAT

DİCLE ÜNİ.

4 YIL

26

RAHİME GÜZELER

İLAHİYAT

DİCLE ÜNİ.

4 YIL

27

HÜRMET GÜMÜŞTAŞ

İSLAMİ İLİMLER

AKSARAY ÜNİ.

4 YIL

28

GÜLBAHAR BİRANGER

İSLAMİ İLİMLER

BİNGÖL ÜNİ.

4 YIL

29

KİBAR MENDEŞ

GASTRONOMİ

 TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜN.

4 YIL

30

ROJİN ACUN

İŞLETME

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİ

4 YIL

31

ESRA KIRMIZIGÜL

ÇOCUK GELİŞİMİ

ERZURUM ATATÜRK ÜNİ.

4 YIL

32

HELİN ŞEKERCİ

ÇOCUK GELİŞİMİ

İSTANBUL ÜNİ.

4 YIL

33

ESRA KIRMIZIGÜL

ÇOCUK GELİŞİMİ

ERZURUM ATATÜRK ÜNİ.

4 YIL

34

EBRU BEYAZKUŞ

SAĞLIK YÖNETİMİ

GÜMÜŞHANE ÜNİ.

4 YIL

35

FERHAT İNCEALAN

ORTEZ VE PROTEZ

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİ

4 YIL

36

DİLARA KARACA

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

GÜMÜŞHANE ÜNİ.

4 YIL

37

İMHAN GÜMÜŞTAŞ

HALKLA İLİŞKİLER

FIRAT ÜNİ.

4 YIL

38

SULTAN NUR GÜMÜŞTAŞ

HALKLA İLİŞKİLER

ATATÜRK ÜNİ.

4 YIL

39

İBRAHİM KOÇ

RADYO VE TELEVİZYONCULUK

SİVAS CUMHURİYET ÜNİ.

4 YIL

40

SUDEM ALDEMİR

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

ADNAN MENDERES ÜN.

4 YIL

41

HATİCE BAYRAM

GENTROLOJİ

TURGUT ÖZAL ÜNİ.

4 YIL

42

MEHMET DİKEÇ

OTOMOTİV

MERSİN ÜNİ.

4 YIL

43

CANSEVER GÜMÜŞTAŞ

SANAT TARİHİ

ARDAHAN ÜNİ.

4 YIL

44

SEVDA ÇETİNKAYA

SOSYAL HİZMETLER

ANADOLU ÜN.

2 YIL

45

FERHAT SIĞINAKTEKİN

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

ANKARA ÜN.

2 YIL

46

İLKNUR AL

TIBBİ DÖKÜMANTASYON

KIRKLARELİ ÜN.

2 YIL

47

SERAP ŞANLIKAN

BÜRO YÖNETİMİ

AKSARAY ÜN.

2 YIL

48

REMZİYE SIMAK

GIDA TEKNOLOJİSİ

HARRAN ÜN.

2 YIL

49

HATİCE AYATAN

OPTİSYENLİK

ÇORUH ÜN.

2 YIL

50

LAMİA TABAR

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

ATATÜRK ÜN.

2 YIL

51

FATİME SAĞDIÇ

ÇOCUK GELİŞİMİ

HARRAN ÜN.

2 YIL

52

EBRU SÜRÜCÜ

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

CUMHURİYET ÜN.

2 YIL

53

HARUN REŞİT DEVEBAKAN

ADALET

GÜMÜŞHANE

2 YIL

54

ELİF YASAK

ECZANE HİZMETLERİ

SÜTÇÜ İMAM ÜN.

2 YIL

55

EYLEM ÖDÜL

AŞÇILIK

IĞDIR

2 YIL

56

KADER TAŞÇI

SAĞLIK KURUMU İŞLETMECİLİĞİ

IĞDIR

2 YIL

57

FEHİME BÜYÜKBUDAK

ÇOCUK GELİŞİMİ

HARRAN ÜN.

2 YIL

58

BERİVAN DEVEBAKAN

BANKACILIK VE SİGORTACILIK

GAZİANTEP ÜNİ

2 YIL

59

FERİDE MENİZE

NÜFUS VE YERLEŞTİRME

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ

2 YIL

60

SONGÜL KOLDAŞ

ANESTEZİ

HARRAN ÜN.

2 YIL

61

EYÜP GÜLEY

SİVİL SAVUNMA VE İTFAYE

HARRAN ÜN.

2 YIL

62

ROJBİN ÖNGÜL

TIBBİ DÖKÜMANTASYON

KIRŞEHİR ÜNİ

2 YIL

63

MUSA GÜNEŞ

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

KARABÜK ÜNİ

2 YIL

64

MİHRİBAN AYAZ

PARAMEDİK

MARDİN ARTUKLU ÜNİ

2 YIL

65

ERKAN DEVEBAKAN

OPTİSYENLİK

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ

2 YIL

66

DİLEK GORAL

ACİL TIP TEKNİSYENİ

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ

2 YIL

67

ZEHRA BERTAV

İŞ VE UĞRAŞI TERAPİSİ

ARTVİN ÇORUH ÜNİ

2 YIL

68

MERVE KASMAN

TIBBİ LABORATUVAR

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİ

2 YIL

69

MERYEM YÜKKALDIRAN

MUHASEBE VE VERGİ UYG

MERSİN ÜNİ

2 YIL

70

DİLAN KARAOĞLU

HASTA BAKIMI

KARAMAN ÜNİ

2 YIL

71

EMRE BASLAN

TIBBİ LABORATUVAR

KARABÜK ÜNİ

2 YIL

72

OSMAN CULFA

OPTİSYENLİK

KARS ÜNİ

2 YIL

73

KÜBRA KILIÇ

MALİYE

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ

2 YIL

74

FATMA GÜNGÖR

ANESTEZİ

İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİ

2 YIL

75

KÜBRA DEMİRCİ

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

HARRAN ÜN.

2 YIL

76

EMİNE BARUT

AŞÇILIK

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİ

2 YIL

77

NİMET KARADAŞ

SOSYAL HİZMETLER

MARDİN ARTUKLU ÜNİ

2 YIL

78

BERFİN KARAGEÇİ

ÇEVİRMENLİK

BÜLENT ECEVİT ÜNİ

2 YIL

79

FATMA YEŞİLTAŞ

DANIŞMANLIK

ZONGULDAK ÜNİ.

2 YIL

80

MUHAMMED ALİ KIRMIZIGÜL

RAYLI SİSTEMLER

ESKİŞEHİR ÜNİ.

2 YIL

Editör: TE Bilisim