Bir süre önce vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Siverek Belediyesi, özellikle öğrencilerin kullandığı üst geçitlerde güvenli geçiş amacıyla fileyle kapatıldı.

Yaya güvenliği ve trafik akışının güvenle sağlanması için üst geçitleri daha güvenli hale getiren filelere kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce zarar verildi.

Üst geçitleri daha güvenli hale getiren filelerin kesici aletlerle parçalanmasına ilçe sakinleri tepki gösterdi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kamu mallarının korunması gerektiği belirtildi.

Art niyetli kişilerce filelere bilinçli olarak zarar verildiğinin belirtildiği açıklamada, “Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiren ekiplerimiz güvenli kullanım amacıyla üst geçitlerde file çalışması yaptı. Başta öğrencilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın kullandığı üst geçitlere zarar verilmesi kabul edilemez. Her vatandaşımızın kamu malının kendi malı bilinciyle hareket etmesi ve koruması gerektiğine inanıyoruz. Üst geçitlerde yapılan incelemelerde filelere bilinçli olarak zarar verildiği tespit edilmiştir. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” denildi.

Okula giderken üst geçidi kullandığını belirten öğrencilerden Burak Cevizli, “Buraya takılan fileler okula giderken güven içinde geçmemiz açısından önemliydi. Kim neden filelere zarar vermek istiyor anlamıyorum. Bu filelerin kimseye hiçbir zararı yok aksine bizim için daha iyiydi. Lütfen koruyalım, koruyamıyorsak bile zarar vermeyelim.” dedi.