Daha önce bazı kurumlarca alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde tahrip olan sokaklarda üst yapı yenileme çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğünce alt yapının tamamlandığı cadde ve sokaklarda beton ve kilitli parke döşemesi yapılıyor.

Bu kapsamda çalışan ekipler, Esmerçayı Mahallesi’nde beton yol uygulaması yaparken Bağlar Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşüyor.

Alt yapı çalışmaları nedeniyle zarar gören sokaklar, yenilenerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunuluyor.

Şanlıurfa'da Terör Örgütü DEAŞ Operasyonu 22 Zanlı Tutuklandı Şanlıurfa'da Terör Örgütü DEAŞ Operasyonu 22 Zanlı Tutuklandı

Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, elzem olan alt yapı yenilenmesinin kısmen tamamlandığı çalışmaların devam ettiği bölgelerin olduğu vurgulandı.
Alt yapının tamamlandığı bölgelerde ivedi olarak üst yapı yenileme çalışmalarına başlandığını belirtildiği açıklamada, ekiplerin eşzamanlı olarak çalışma yürüttüğü ifade edildi.

Bir süredir alt yapı yenilenmesi nedeniyle sokaklarda bisiklete binemediği ancak üst yapının tamamlanmasıyla bisikletiyle sokağa çıkan 8 yaşındaki Hacer Sımak, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

Mahalle sakinleri de yürütülen çalışmalar nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirdi.