Bir günde üç ilçe ziyareti.

Kentte şehir merkezi yanı sıra ilçeleri düzenli olarak ziyaret ederek, eksik ve sorunları yerinde tespit ederek çözüme kavuşturan ve tamamlanan projelerin açılışlarını gerçekleştiren Vali Ayhan, dün Bozova, Birecik ve Halfeti ilçelerini ziyaret etti.

‘Tek gayemiz gönüller yapmak’

Vali Ayhan, ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklama da ‘Halkın ve Hakk’ın rızasını gözeterek çıktığımız bu yolda tek gayemiz gönüller yapmak’ dedi.

‘Orman alanlarımızı artırıyoruz’

İlçe ziyaretleri kapsamında Birecik’e giden Vali Ayhan, burada Akademi Merkezini ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi ve kitap hediye etti. Daha sonra Orman ve Fidanlık Müdürlüğünü ziyaret eden Ayhan ‘Ağaçlandırma çalışmalarımızı hızlandırarak orman alanlarımızı arttırıyoruz’ dedi. Şanlıurfa’nın en önemli lokasyonlarından birisi olan Halfeti ve Birecik Kültür Yolu’nun bir an önce tamamlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade eden Ayhan, burada incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Resim

Şanlıurfa'da kaybolan kişinin cesedi sulama kanalında bulundu Şanlıurfa'da kaybolan kişinin cesedi sulama kanalında bulundu

‘Doğalgaz getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz’

Daha sonra Halfeti ilçesine giden Vali Ayhan, burada doğalgaz erişiminin tamamlanması ve dağıtım şirketinin abonelik ofisinin açılması nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Vali Ayhan ‘Doğalgazı Halfeti’ye getirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

Resim

‘Doğalgaz alt yapısını güçlendirdik’

Doğalgaz alt yapısını şehrin her köşesinde güçlendirdiklerinin de altını çizen Ayhan, Doğalgaz Dolum Depolama Tesisini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Resim

Öğrencilerle birlikte top oynadı.

Halfeti’de Yukarıgöklü Anadolu Lisesi bünyesinde yapımı tamamlanan halı sahanın açılışını da gerçekleştiren Ayhan, öğrencilerle birlikte top oynadı ve burada yaptığı açıklama da ‘Çocuklarımızın spor yapabileceği alanların oluşturulması, evlatlarımızın çok yönlü gelişimini sağlamak adına oldukça önemli.’ Dedi. Yukarıgöklü Anadolu Lisesini de ziyaret eden Vali Ayhan burada öğrencilerle buluştu ve kütüphane açılışını gerçekleştirdi. Vali Ayhan’a Halfeti ziyaretinde Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ta eşlik etti.

Resim

‘Tekstilde bölgenin öncü ili olacağız’

Vali Ayhan, Bozova ilçesinde de temaslarda bulundu. Bozova’da tekstil alanında üretim yapan fabrikayı ziyaret eden ve çalışanlarla sohbet eden Vali Ayhan ‘2023 üretim sektörümüzün şahlandığı bir yıl olacak. Tekstilde bölgenin öncü ili olacağız’ dedi.

Resim

‘Sera yatırımları çok önemli’

İlçede faaliyet gösteren serayı da ziyaret eden ve ürün hasadına katılan Vali Ayhan ‘İlimizde 4 mevsim tarım ürünü yetiştiriciliğini artıracak sera yatırımları, ürün çeşitliliğimiz açısından çok önemli’ dedi.

Resim

HABER: NEDİM ATİLLA