TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yılında mesaj yayımladı.

Atatürk’ün sadece asker ve devlet adamı olmadığını, aynı zaman da duruşuyla, ileri görüşüyle, düşünceleriyle, hoşgörüsüyle milletin yolunu aydınlattığını vurgulayan Yazmacı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bağımsızlık mücadelesini önce zaferle, sonra cumhuriyetle taçlandırdı

Sadece bir asker ve devlet adamı olmayan Gazi Mustafa Kemal, duruşuyla, ileri görüşüyle düşünceleriyle, hoşgörüsüyle yolumuzu 85 yıl önce aydınlattığı gibi bu gün de aydınlatmaya devam ediyor.

 “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” deyişiyle dünya siyasi tarihinde eşine az rastlanır bir anlayışı ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsünü yaşatmak için milletçe var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla bütün dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesini önce zaferle, sonra cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Büyükşehir'de Gülpınar ile değişim başladı Büyükşehir'de Gülpınar ile değişim başladı

Cumhuriyetimizin bir asrı doldurduğu, Türkiye Yüzyılı’nın başladığı bu yıl, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ülkemizi sorumluluklarımızın bilinciyle muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağız. Ülkemizi, Şanlıurfamızı Türkiye Yüzyılı’nda daha ileri noktalara taşıyabilmek için muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu hepimiz biliyoruz.

Görevimiz, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmaktır

Bu bilinçle, kadın-erkek, genç-yaşlı, çocuk-büyük demeden herkesin üzerine düşen görevleri bir bir yapacağını ve güzel şehrimizi başta olmak üzere, ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.

Bundan bir asır önce İstiklal Harbini başlatarak, Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan milletimizin önünde yeni bir ufuk açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yapılacak en önemli iş, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümünde, İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Editör: TE Bilisim