Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

Hürriyet ve bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen aziz milletimize liderlik ederek, tarihin akışını değiştiren Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yuman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi dehasının önemi, cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu günlerde daha iyi anlaşılmaktadır.  Bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını sağlayan toplayıcılığı, her türlü zorluğa karşı cesaret ve azmi, çalışkanlığı, kararlılığı, disiplini ve milletine olan sevdasıyla yeni Türk Devleti’ni kuran Atatürk gibi bir lidere sahip olmak, onun kurduğu cumhuriyete ve ilkelerine bağlılığı gerektirmektedir.

Milletçe birbirine kenetlenmeyenlerin, devlet olma kudretini yitirenlerin ne büyük acılar yaşadığına bugün dünyanın dört bir tarafında ve ülkemizin çevresine bakarak şahit olmakta, ibret almaktayız.

Bu vesileyle Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın başkumandanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını emanet edeceğimiz evlatlarımıza, Atatürk’ü daha iyi anlamaları için bu 10 Kasım’ın ve önümüzdeki her günün bir fırsat olmasını diliyorum.

Murat Kanyonu baharda doğa tutkunlarını ağırlıyor Murat Kanyonu baharda doğa tutkunlarını ağırlıyor
Editör: TE Bilisim