Güneydoğu bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik örnek yardım faaliyetleri yürüten KAGES’in Adıyaman Şubesi, depremde anne ve babasını kaybeden 255 çocuğa ulaştı. İhtiyaç sahibi çocuklara yardım ve oyuncak dağıtımında bulundu.

KAGES Adıyaman Şubesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 Şubat depremi Asrın felaketi olarak hepimizi derinden üzerek yüreğimizi yaktı kimimiz annesiz kimimiz babasız kimimiz ise sevdiklerimizi kaybettik yetim ve Öksüz çocukların yüreğine bir nebze de su serpmek için Bayram öncesi yüzlerinde bir gülümseme bırakmak için çıktık biz bu yola. Çocuklar gülerse dünya güler yetimler sevinirse melekler sevinir yetimler hep sevinsin diye çocuklar hep gülsün diye çıktık biz bu yola. Derneğimiz Karacadağ gençlik kültür ve Spor derneği (KAGES) in merkezi Şanlıurfa'da olup birçok ilde şubesi bulunmaktadır KAGES 6 Şubat depreminde Adıyaman a ilk saatlerden itibaren yardıma koşan yapılan yardımlarla ve faaliyetlerle her zaman mağdurun yanında olan KAGES toplumun yarasına merhem olacak toplumun acısını paylaşarak birçok yardım organizasyonlarında bulunarak toplumun yükünü acısını paylaşmıştır yük olan değil yük paylaşan felsefesiyle bakmıştır. KAGES Adıyaman Şubesi olarak depremde anne babasını kaybetmiş maddi imkânı düşük olan yetim ve Öksüz çocuklara bayram öncesi yüreğine su serpmek yüzlerini güldürmek için yetim ve Öksüz çocuklara bayram elbisesi ve oyuncak dağıtım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. KAGES dernek başkanımız Sayın Mustafa Gülpınar’ın böyle bir faaliyette bulunması bizlere ön ayak olması çok gururlandırıcı bir durumdur. Yetim ve Öksüz çocuklara yüzlerini güldürüp iki bayram yaşatma niyeti ile bütün çocukları sevindirip yüzlerindeki gülümsemeyi kendimize bir borç biliyoruz

Bu vesile ile bu hayra sebep olan ve desteklerini hiç esirgemeyen KAGES derneğimizin başkanı sayın Mustafa Gülpınar a teşekkürü bir borç bilip çocuğun yüzü gülerse bütün dünya güler düşüncesi ile bütün çocukların yüzünü güldürmeye gayretle azimle çalışmalarımızı sürdüreceğimize belirtirken bu organizasyonda emeği geçen ve katkıda bulunan bütün dernek üyelerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Hepinize Türk Halkının ve bütün Milletimizin Ramazan Bayramını KAGES olarak kutluyoruz Hayırlı Bayramlar diliyoruz.”

Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanlar kurtarıldı Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanlar kurtarıldı