Metin Külünk'ten Nedim Atilla'ya önemli açıklamalar

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Şanlıurfa’da usta Gazeteci Sedat Atilla’yı ziyaret ederek MEDYAURFA.COM Genel Yayın yönetmeni Nedim Atilla’ya önemli açıklamalarda bulundu.

banner55

Metin Külünk'ten Nedim Atilla'ya önemli açıklamalar

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Şanlıurfa’da usta Gazeteci Sedat Atilla’yı ziyaret ederek MEDYAURFA.COM Genel Yayın yönetmeni Nedim Atilla’ya önemli açıklamalarda bulundu.

03 Ekim 2021 Pazar 22:56
8677 Okunma
Metin Külünk'ten Nedim Atilla'ya önemli açıklamalar
banner81

AK Parti 24. Dönem İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk Şanlıurfa’ya geldi. Kentte çeşitli temaslarda bulunan Külünk, uzun yıllara dayanan dostluğu olan usta Gazeteci Sedat Atilla’yı Esentepe’deki çalışma ofisinde ziyaret etti.

Külünk ziyaretinde MEDYAURFA.COM Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nedim Atilla’nın sorularını yanıtladı.

Şanlıurfalı iş adamları Abdurrahman Badıllı ve Sinan Şeyhanloğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunan Külünk; AK Partili Belediye Başkanlarına, il ve ilçe teşkilatlarına, meclis üyeleri ve Milletvekillerine önemli mesajlar verdi.

‘ULAŞAMIYORUZ’ CÜMLESİNİ DUYMAMALIYIZ’

Külünk, sokakta vatandaştan ‘Belediye başkanına, ilçe başkanına, il başkanına, belediye meclis üyesine, milletvekillerine ulaşamıyoruz’ cümlesini duymamaları gerektiğini belirterek ‘Buna bende sebep olmamalıyım bir başkası da. Herkes kendisini öz eleştiriye tabi tutmalı. Sokak AK Parti teşkilatlarından, AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili Belediyelerden ziyadesiyle memnuniyet ifade etmeli. Bunun yolu iletişimden geçiyor. Herkes sahaya inmeli. Gümrük handaki hiçbir esnaf buraya AK Partili hiçbir vekil gelmedi dememeli. Viranşehir caddelerindeki hiçbir esnaf buraya AK Partili Milletvekili, ilçe başkanı, il yöneticisi, il başkanı uğramadı dememeli. Geldiler, dinlediler, kimi zaman kızdık, kimi zaman öfkelendik ama bizi sabırla dinlediler, anladılar, müdahale ettiler, oldu ya da olmadı ama dinlediler’ dedirtmeliyiz. Teşkilatlarımız zamanlarını iki tane ziyaret yapıp, sosyal medyada şu düğüne gittik şeklinde paylaşım yapıp heba etmemeli. Düğüne de git ama orada vatandaşı da dinle. Parti içi ziyaretlerinden ziyade gidip vatandaşın sorunlarını dinleyin. Sadece sosyal medya hesaplarına sıkışmış fotoğrafların dili üzerinden bir mücadele değil, canlı yüreğe dokunacaksınız. Kalbe gideceksiniz, kalbin yolunu açıp kalpte duracaksınız'' dedi.

‘SOKAK SIZLANIYOR’

Sokakta bu anlamda vatandaşın sızlandığını bildiren Külünk ‘Sayın Erdoğan neyin mücadelesini veriyor? Biz AK Partili teşkilatların mensuplarıyız değil mi ? Ne demektir bu? Liderinin ayak izinden giden adam demektir. Liderimiz 1 saniye duruyor mu ? En son ABD ziyaretinde ne yaptı ? Uçaktan iner inmez 2 tane 3 saat devamlılığı olan program, 3 gün boyunca 14 görüşme, 7-8 programda konuşma yaptı. AK Parti teşkilatları liderinin ayak izinden giden teşkilat mensubu olmak demektir. O zaman herkes Sayın Erdoğan gibi, Sayın Erdoğan neyi ifade ediyorsa onu ifade etmek zorunda. Kimse kusura bakmasın. Sokakta bu konuda sızlanma var. Sokak sızlanıyor. Bizden sızlanıyor. ‘Gelmiyorsunuz’ diyor. ‘Dinlemiyorsunuz’ diyor’ dedi.

‘VATANDAŞ ELEŞTİRECEK, SÖYLEYECEK KARDEŞİM’

Türkiye’nin 8 yıldır sıra dışı günler yaşadığını da ifade eden Külünk ‘Elbette ki zorluklar var. Türkiye 8 senedir sıra dışı günler yaşıyor. Tehditlerle, operasyonlarla mücadele ediyoruz. Dolar üzerinden saldırıyorlar. Ekonominin ayaklarıyla sürekli dışarıdan müdahalelerle oynamak istiyorlar. Pandemi küresel ölçekte ticareti daralttı. Enerji fiyatları yukarı doğru çıktı. Doğal olarak içerde hayatın akışına bir memurun, esnafın, işçinin alım gücüne olumsuz etkileri oldu. Ama bu zorlukları çözecek olanda bizleriz. Bu millet 19 yıldır bizi sürekli omuzlarının üzerinde tutuyor. Her şartta arkamızda duruyor. Şimdi biz gittiğimiz zaman bazen kızıyor bize, kızacak. Eleştiriyor, eleştirecek. Öfkeleniyor, öfkelenecek. Dün bizi omuzlarında taşırken iyiydi şimdi haklı olarak kimi zaman diyor ki; ‘Ben markete gittiğim zaman etiket sürekli değişiyor’ söylemeyecek mi bunu ? ‘Belediyeye gittiğim zaman oradaki müdür suratıma bakmıyor’ söylemeyecek mi bunu ? ‘Belediye başkanı kapısını bana açmıyor’ söylemeyecek mi bunu ? ‘İlçe başkanı görüşmek istediğimde benimle görüşmek istemiyor’ söylemeyecek mi bunu ? Söyleyecek kardeşim. AK Parti hareketi millet hareketidir. AK Parti teşkilatlarında görev almakta bu anlamda milletin derdiyle sevinciyle bir ve beraber olmanın adıdır’ dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZA MUHALİF İNSAN ÜRETMEK İÇİN ÖZEL ÇABA İÇERİSİNDE BAZILARI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek başına küresel ölçekte büyük mücadele verdiğinin de altını çizen Külünk ‘Türkiye’nin bağımsızlığı, egemen hakları, bekası için mücadele edecek sayın Erdoğan, bizlerde onun arkasında yol yürüyenler de nasılsa O bu mücadeleyi başarıyor, bizde burada kapılarımızı millete kapatacağız. Milletimizin hiçbir derdiyle ilgilenmeyeceğiz. Sonra ne oluyor biliyor musunuz sayın Atilla? Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir olumsuzluk olduğu zaman kimse Urfa’daki milletvekillerine bir şey demiyor. Kimse buradaki il başkanına bir şey demiyor. Kime diyor? ‘Cumhurbaşkanımızın bundan haberi yok mu?’ diyor. Cumhurbaşkanımızın elbette ki haberi olmalı ama sayın Cumhurbaşkanımızın şehirlerde temsilcisi kimler ? O temsilci Sayın Cumhurbaşkanı konuya hangi dinamiklerle yaklaşıyorsa, o dinamiklerle yaklaşıp çözmesi gerekiyor. Beyefendinin üzerinden yükü alması gerekiyor. Şimdi öyle garip bir hal var ki; Sayın Cumhurbaşkanımız bu mücadeleyi verirken, onun arkasından gidenler sanki Sayın Cumhurbaşkanımıza muhalif insan üretmek için özel çaba içerisinde bazıları. Kardeşim sen gideceksin, dinleyeceksin, anlayacaksın, koşacaksın. Vatandaş şunu söyleyecek bizim için; ‘Kardeşim ben buranın milletvekilinden çok memnunum. Geliyor, dinliyor, anlıyor, çaba gösteriyor kapısı açık. Ben buranın ilçe başkanından çok memnunum. Dinliyor kapısı açık, anlıyor kapısı açık, ilgileniyor kapısı açık, gayret ediyor kapısı açık. Artı burada haksızlığa izin vermiyor. Usulsüzlüğe izin vermiyor’ diyecek dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ, BEN HAVA ATAYIM DİYE BENİ MKYK ÜYESİ YAPMADI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini neden MKYK üyesi yaptığına da işaret eden Külünk ‘Sayın Cumhurbaşkanımız beni ortalıkta hava atayım diye MKYK üyesi yapmadı. ‘Metin, AK Parti MKYK üyesi olarak gittiği yerlerde vatandaşı dinlesin, ilgilensin, anlasın, çare bulsun, çare bulmak için gayret etsin’ diye beni MKYK Üyesi yaptı. Gelip de burada Sedat Atilla’ya kapıyı açıp hava atsın, ben MKYK üyesi olarak buraya geldim hava atayım diye beni MKYK üyesi yapmadı. Herkes kendine çeki düzen versin. Son pişmanlık fayda etmez. Bunu ilk kez söylüyorum; Bir kez daha Kuva-i Milliye Ruhuyla ayağa kalkmak zorunda kalabiliriz. Halbuki kolayı var; Sandık. Basit kardeşim. Vazifemiz sonuna kadar kapıları vatandaşa açmak. Öyle fırsatçılık yapıp, ‘Sayın Erdoğan mücadele etsin biz de onun ettiği mücadelede kendimize alan oluşturalım’ yok öyle bir dünya. Bu doğru değil’ dedi.

‘2023 SEÇİMLERİNE MİLLETİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYAN KADROYLA MİLLETİMİZİN KARŞISINA ÇIKMALIYIZ’

Nedim Atilla’nın ‘2023 seçimlerinde AK Parti kadrolarında değişim olacak mı ?’ sorusuna da yanıt veren Külünk ‘Bu konudaki karar mercii genel merkezimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Benim ölçüm ise şudur; Bu millet sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyor. Vefalı bir millet. Sokağın sayın Cumhurbaşkanımızı nasıl algıladığı, nasıl kavradığı, bu ülke, millet ve devlet için stratejik değerinin sokak farkında. Ben şunu söylerim; sokağın bu farkındalığına karşılık verecek kadrolarla milletimizin önüne çıkmalıyız. Sokakta karşılığı olan, sokakta kalbe girmiş, kalpte durmuş, vicdanda olan insanlarla çıkmalıyız. Bu millet sayın Cumhurbaşkanımızın bu anlamdaki duruşuna, itaat eden, bu duruşu çizgisinde yol yürüyen kadroların hiç birisine dirsek çevirmez. Milletle de inatlaşılmaz. Benim ölçüm şu; Milletin beklentilerini karşılayacak kadrolarla milletin karşısına çıkmalıyız. Bunu yaptığımız zaman 2023 seçimlerinde parlamento çoğunluğunda hem AK Parti, hem de Sayın cumhurbaşkanımız sandıktan çıkacak. Bakın diğer partiler aday belirleyemiyorlar. Adayı Atlantik ötesinde belirleyip önlerine koyacaklar. Bizim adayımız belli: Recep Tayyip Erdoğan. Şanlıurfa’da, Rize’de, Ardahan’da, Diyarbakır’da, Balıkesir’de, Manisa’da, Kayseri’de, Nevşehir’de sokak kiminle bütünleşmişse 2023’te milletimizin karşısına o isimlerle çıkalım. Kim olduğunun önemi yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın omuzlarından yük alacak kimler varsa onlarla yola çıkalım’ dedi.

‘KRİZE NEDEN OLUYORSA ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİNE EL KOYULMALI’

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Şanlıurfa’nın kangrenleşen elektrik sorununa da değindi. Elektrik sorunuyla ilgili net konuşan Külünk ‘Bir dağıtım şirketi krize sebep oluyorsa, sokak dinlenilmeli, gerektiğinde devlet o dağıtım şirketine el koyar’ dedi. 2023 seçimlerine girerken bölgedeki elektrik dağıtım şirketlerinin üzerinde tartışma olan kararlarından dolayı 2023 seçimlerinde bedel ödemeyecek hale gelmeleri gerektiğine de dikkat çeken Külünk ‘2023 seçimlerinde buradaki elektrik dağıtım şirketleri 2023 seçimlerine yönelik vatandaşta elektrik dağıtım şirketlerinin maksadını aşan uygulamalarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verilen bu büyük mücadele zarar görürse bu millet bunu affetmez. Türkiye bu şirketlerden büyüktür. Bir dağıtım şirketi krize sebep oluyorsa, sokak dinlenilmeli, gerektiğinde devlet o dağıtım şirketine el koyar kardeşim. Bu dağıtım şirketi kendi ürettiği ürünü dağıtmıyor, devlete ait olan, kamuya ait olan elektriği vatandaşın kapısına ulaştırıyor. Bu bölgede dağıtım şirketinin yanına jandarmayı alıp, polise gidip, vatandaşın kapısına dayanması da yanlıştır’ dedi.

‘ÇİFTÇİ DİYOR Kİ; HER YERDE DÖNÜM BAŞI MODELİ UYGULANMALI’

Bu sabah Şanlıurfa’da çiftçilerle bir araya geldiğini de anlatan Külünk, vatandaşların önerilerini de dile getirdi. 84 milyon memleket evladının her birinin Şanlıurfalı olduğunu anlatan Külünk ‘Çünkü benim ata toprağım burası. Ben İbrahim milletindenim. Burası Hz. İbrahim’in vatanı. Peygamber efendimiz ne buyurmuş? ‘Atam İbrahim’. Hanif kimliğimizin vücut bulduğu yer. Hepimiz buralıyız. Sağıma ve soluma bakmadan, bu şehir için inandığım tüm doğruları söylerim. Devlet bu kayıp kaçakların bir kısmını ödemiyor mu size ? Siz ısrarla devletin gücünü kendi politikalarınızın uygulanabilmesi için baskı aracı haline dönüştüremezsiniz. Buna hakkınız yok. Niye bölgede ayrı ayrı politikalar uygulanıyor? Bir bölgede dönüm başı politika uygulanıyor, diğer bir bölgede kilowat saat uygulaması yapılıyor. Bu sabah kahvaltıda vatandaşlarımızı dinledim. Çiftçimiz dedi ki; ‘her yerde dönüm başı modeli uygulanırsa bu sıkıntı önemli ölçüde azalır’. Vatandaşın talebi bu. Elektrik dağıtım şirketleriyle ilgili şikayetler sadece Şanlıurfa’da değil. İstanbul’da da var. Faturalara enteresan rakamlar ekliyorlar. Nedir bu ? sebep nedir ? Sen devletin gücünü arkana alarak, özelleştirmeden ben para verip aldım diyerek, vatandaşın cebine hak etmediğin modellerle el uzatamazsın. Buna hakkın yok. 2023 seçimlerine giderken elektrik dağıtım şirketlerinin uygulamalarını enerji bakanlığımız mutlaka masaya yatırmalı ve sokak dinlenilmeli. Elbette ki kaçak kullanmış insanlar olabilir ancak yaşla kuru niye bir arada yakıyoruz ? Elektrik dağıtım şirketleri elemanlarının vatandaşın kapısına hangi üslupla gittiğini biliyoruz. AK Parti teşkilatlarının durduğu yer enerji dağıtım şirketlerinin çıkarlarının olduğu yer değildir. AK Parti teşkilatlarının durduğu yer, duracağı yer sokaktaki vatandaşımızın feryadının olduğu yerdir’’ dedi.

Külünk MEDYAURFA.COM’a açıklamalarında erken seçim iddialarına da değindi. Seçimlerin 2023’te yapılacağını bildiren Külünk şu ifadeleri kullandı;

‘’Seçimler 2023’te vaktinde yapılacak. Muhalefet Atlantik ötesinde Biden aklına kendini teslim ederek, Türkiye’de Türkiye’yi Erdoğansızlaştırıp, Cumhur ittifaksızlaştırarak Atlantik ötesinin Biden’in arkasındaki aklın Suriye’de hedeflerine hizmet etmeyi planlıyor. Milletsiz ittifakın şunu görmesi lazım; Aziz Milletimiz vatanın bölünmezliği, bağımsızlığımız, egemenlik haklarımız, devletimizin kıyamete dek, ilelebet payidar olması temelinde doğu Akdeniz’deki Türkiye’nin duruşundan, Libya’daki varlığımızdan, Karadeniz’deki doğalgazımızın çıkarılmasından yeni çıkarılacak doğalgaz alanlarımızdan, Doğu Akdeniz’deki enerji hatlarımıza sahip çıkışımızdan, Türkiye’nin bağımsızlığının garantisi olan güçlü ordu, güçlü savunma sanayi hedefimize yönelik büyük yürüyüşümüzden milletimiz asla vazgeçmeyecek. Ne CHP’li, ne Saadet Partili, ne de İYİ Partili vazgeçer. Ancak bu partilerin tabanlarıyla yönetimleri ayrı ayrı yerlerde duruyor. Tabanları bu söylediğimiz doğrularda dururken, yönetimleri Türkiye’yi bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk sonrası tek parti şeflik döneminde nasıl Marshall yardımlarına kurban ettilerse, nasıl Türkiye’yi Truman Doktrini’ne kurban ettilerse, Türkiye’yi uçak ürettirmeyecek, makine yapamayacak, savunma sanayinde kendi yerli ve milli üretimiyle güçlü ordumuzu güçlü yerli silahlara sahip olamayacak hale getirdilerse, bir kez daha bu milletsiz ittifak Türkiye’nin bu büyük kazanımlarından vazgeçmesini ve Türkiye’yi bir kez daha tamamıyla Biden’in arkasındaki akla teslim etme hazırlığında.

MİLLET İTTİFAKI, MİLLET İTTİFAKI OLAMAZ.

O nedenle bu ittifak millet ittifakı olamaz. Bu milletsiz ittifaktır ve bu ittifakın stratejik hedefi Biden’in arkasındaki aklın Suriye’nin kuzeyinde kısa gelecekte Türkiye’nin sınırlarına yönelik bir tehdit oluşturacak PKK’ya işgal ettirilmiş bölgede bir otonom yapı oluşturulmasının önünü açmaktır. Brett McGurk denilen bir Türkiye düşmanı Amerika’nın özel temsilcisi var. Bir kez daha geri getirilmiştir. Hakkında suç duyurusu vardı. Biden göreve gelir gelmez bir kez daha geri gönderdiler.

ABD’NİN EMPERYALİST AKLI GİDİCİDİR.

Türkiye’deki milletsiz ittifakın şunu görmesi lazım; ABD, Afganistan’ı nasıl terk etti? Kaçarak, Vietnam’dan nasıl çıktı kaçarak çıktı. Suriye’den de çıkacak. Ne zaman çıkacak? Bakacak ki bir kez daha PKK terör örgütüyle, FETÖ terör örgütüyle, Türkiye ile Türk devleti ile mücadele etmem mümkün değil. PKK ile FETÖ ile Suriye’nin kuzeyinde kendi kontrolünde bir modeli inşa etmem mümkün değil, Amerika Birleşik devletleri 10 bin kilometre öteden gelip asker çıkardı. Binlerce tır silah verdi. PKK terör örgütüyle burada olmam mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti devletiyle milletimizle, Türk devletiyle terör örgütleri üzerinden mücadele etmem doğru değil. Tasını tarağını toplayıp burayı terk edecek. ABD’nin emperyalist aklı gidicidir. Millet ittifakı dediğimiz milletsiz ittifak Biden’a yaslayarak, sırtını beyaz saraya yaslayarak, Türkiye’de bir iktidar değişikliğinin peşinde. Atlantik ötesindeki o çeteye diyor ki milletsiz ittifak; Erdoğan’ı devirin, Türkiye’yi bize teslim edin biz de Türkiye’yi size teslim edeceğiz. Biz bu senaryoyu 15 Temmuz’da gördük. FETÖ ne dedi ? Türkiye’de devleti çökertip size teslim edeceğim. Başarılı oldu mu ? olamadı. Şimdi de olamadı. Onun için seçim vaktinde olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız sandıktan bir kez daha başkan olarak çıkacak.

TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK.

Türkiye’nin yükselişi kararlılıkla devam edecek. Ancak parlamento seçimlerine yönelik top yekün bütün teşkilatlarımızla beraber bir gönül ve saha seferberliği başlatmamız gerekiyor. Cumhur ittifakı Türkiye’nin Sivas kongresi kararları ittifakıdır. Cumhur ittifakı Türkiye’nin Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişte Sivas kongre kararlarındaki o mandacılığı, sömürgeliği reddiye dış güçlerin Anadolu toprakları üzerindeki egemenliği reddiye bildirisi var ya Cumhur ittifakı o kararların ta kendisidir. İnanıyorum ki 2023 seçimlerine doğru Türkiye’de onlarca bağımsızlıkçı sol hareket, onlarca bağımsızlıkçı sivil toplum yapıları bu ittifakın etrafında bağımsızlık esaslı bir araya gelecekler. Burada amiral gemisi AK Parti ve MHP teşkilatlarıdır. İki amiral gemisinin seçimlere yönelik şimdiden bütün Cumhur ittifakında birlikte olan siyasal partilerle birlikte gönül kazanmaya, kapıları sonuna kadar millete açmaya başlamalıdır.

Son Güncelleme: 05.10.2021 20:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Serkan karaca 2021-10-04 08:31:44

Keşke metin beye urfa BELEDIYE başkanı özerine gitse acilen urfada BELEDIYE başkanılari gerekeni yapsa merkez mahalle MUHTARIlarimizda dinleseler

Avatar
Abduurahman telli 2021-10-05 11:08:53

Bütün yük reyisin sırtındadır

Avatar
Feyyaz ÇELİK 2021-10-07 19:52:47

Harika bir vekilimiz Allah ondan razı olsun