Şanlıurfa Belediye Başkanı olsaydınız ne yapardınız projesine  alternatifler.

1 . Ekonomiye el atardım ,  çiftçiye  önem verirdim, pamuk, çırçır fabrikası kiralar veya yapıp ,Şanlıurfa Pamuğunun İzmir pamuğundan daha kaliteli olduğunu reklamını yapar,  Türkiye de markalaştırırdım.

 Çiftçiyi sermaye yetersizliğinden dolayı soyan aracılardan kurtarırdım mısır, fıstık  ,domates ,biber üreticilerine  de hem ürünlerinin sanayide işlenip ,markalaşıp pazarlanmasında Şanlıurfa belediyesi olarak Çiftçiye destek olurdum.

2. Şanlıurfa da yaşamış Müslüman, Hristiyan, Yahudi , Yezidi,  düşünür, yazar ,müzisyen ,ressam, şairleri  eski Urfa evlerinde dijital ortama taşırdım  ,eserlerini kartpostal, kitap ,broşür veya dijital ortamda yerli ve yabancı misafirlere tanıtırdım, okullarda hem eserleri hem kişileri Urfalılara anımsatacak ortam yaratırdım. Google Şanlıurfa da  yaşamış sanatçılar arandığında nasıl bir hazinenin üzerinde oturduğumuz ortaya çıkacaktır.

3. Şehrin  mimari yapısında hakim rüzgarları belirleyip, rüzgarın önündeki binaları yıkarak ,yeni yerleşim yerlerinde hakim rüzgara göre planlama yaparak hem hava kirliliğine  önler  hem de  şehrin  serinlenmesini sağlardık aynı şeyi güneşleme içinde projelendirirdim ,bina altlarına yağmur suyu’nu biriktirmeleri için sarnıçları mecbur yaptırırdım , şehrin her noktasına yağmur suyu biriktirme depoları kurdururdum, şehrin yeşil alanlarını bu suyla sulardım.

4. Şanlıurfa belediye konservatuvarını  tam zamanlı okula çevirirdim.

5. Şanlıurfa’da  alternatif  ilkokul ,ortaokul, lise kurardım ,bu okullarda alternatif eğitim örneklerini uygulatırdım, dünyada ki uygulamaların birebir deneyerek yaşandığı proje okullar oluştururdum.

6. Aşçılık  okulu açar, hem unutulmuş Urfa yemeklerine sahip çıkarken bunları yapıp ileriye taşıyacak insanları yetiştirirdim.

 ‘’Her şey Hayal ile Başlar Birlikten Urfa Doğar’’ sözü harika bir proje çıkaran başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü Urfa’ya ve Şanlıurfalılara verdiği önemden dolayı canı gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim. Bizde Zeynel Başkanın bu projesi kapsamında dilimizin döndüğünce fikir ve önerilerde bulunmak arzusu ile yazımın sonuna geldim. Bu tür proje çalışmalarının ilk defa oluyor oluşu memleketim ve Şanlıurfa adına gerçekten büyük şans bu tür yarışmaların çoğalması dileği ile.