Her genç kızın hayali gelinliğin içinde muhteşem görünmekGelin adaylarını  bu özel gün için heyecan sardı. Cildiniz ne kadar güzel görünürse görünsün, vücudunuzun da fit olması gerekiyor. Özellikle kollarınızla ilgili yapmanız gereken iki önemli uygulama mevcut

Gelinliğinin içinde en güzel haliyle görünmek her kadının hayalidir. Düğününüze sayılı günler kala; cildinizin hiç olmadığı kadar parlak, vücudunuzun ise hiç olmadığı kadar ince ve sıkı olmasını istiyorsanız yapacağınız birkaç uygulama ile bu büyük gün için kendinizi baştan yaratabilirsiniz...

*Cildiniz parlasın
Düğün gününde cildinizin ışıl ışıl olmasını istiyorsanız, bugünden itibaren beslenme düzeninizi ona göre ayarlamanızda fayda var. Mümkün olduğunca katkı maddesi içermeyen, yerinde ve zamanında tüketilen besinlerin cildiniz ve sağlığınız açısından çok büyük önemi var. Yazın gelmesiyle birlikte lezzetli meyve ve sebze dönemine girmiş bulunuyoruz. Doğanın bize sunduğu imkanlardan faydalanıp doğru besinlerle mönünüze çok lezzetli tatlar ekleyebilirsiniz. Örneğin deniz börülcesi, semiz otu, hindiba, enginar sapı; çok güçlü antioksidan ve detoks özelliği olan sebzelerdir. Aynı zamanda dağ çileği, çağla badem, pepino gibi meyveleri çok sık tüketmeye gayret edin. Güzel bir cilt için nar da olmazsa olmazdır.

KOLAJEN DOKU YENİLENİYOR
Kolejen dokusunu yenilemeye yönelik bir beslenme düzeni ile canlılığı içten sağlarken, hızlı toparlanma ve daha fazla etki için direkt doku üstünden, doku altına da müdahale edilmesi gerekiyor. Saten yüz germe uygulaması; iki-dört seans aralığında yüzdeki sıkılaşma, parlaklık ve saydamlığı sağlyor. Kalıcı etki yaratan uygulama ile sadece düğün gününüzde değil, cildinizde de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

* Diyete bir-iki ay öncesinden başlamanız yeterli
Hedefiniz dört-beş kilo fazlalıklardan kurtulmak ise diyete bir-iki ay öncesinden başlamanız yeterli olacaktır.

* Potasyum ağırlıklı beslenin
Potasyum; beyin fonksiyonlarınız, kas gelişiminiz ve sinir sisteminizin en büyük ihtiyaçlarından biri. Yapılan araştırmalar, günde 4 bin 700 mg potasyum alınması gerektiğini gösteriyor. Meyve ve sebzeler potasyum açısından oldukça zengindir. Beslenmenizi kuru erik, domates, muz, midye, kayısı ve mantar ile zenginleştirmenizde fayda var.

* Kollarınızı şekillendirin
Gevşek doku muzdaribi çoğu gelininin ortak derdi; kollar. Ne kadar kilo verirseniz verin, kollarınızda sarkmalar var ise yok etmeniz mümkün değildir. Bunun için iki çözümü uygulamak gerekmektedir. İki-üç kiloluk gibi az kilo tercih ederek dambılla çok sık tekrar yapmanız, kollarınızın toplarlanması için etkili bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda kolajen dokusunu yenileyerek, kalıcı sıkılaşmayı sağlayan Exilis Elite uygulamasını da yaptırma imkanınız olursa çok kısa sürede aldığınız sonuca siz bile inanamayacaksınız.

* Düzenli uyku uyuyun
Düzenli uyku, hormon akışının daha sağlıklı olmasını sağlar. Birçok hayati fonksiyonlarımızı yerine getiren hormonlar, gece uyku esnasında salınır ve aynı zamanda yeni hücre yenilenmesi gece olur. Gece çalışıp gündüz uyuyan ya da az uyku uyumak durumunda kalan meslek gruplarına baktığınızda, kişilerin birçoğunda kilo problemi olmasının ana sebeplerden biri budur. Gelin adayları düğünden 15 gün önce uyku düzenini sağlamalıdırlar.

* Hareketi artırın
Günlük koşuşturmacalar içinde herkesin vakti çok değerli fakat sağlıklı olmak ve sıkılaşmak için de spor olmazsa olmazlardan. Bu sebeple; dans, yürüyüş, koşu, pilates gibi zevk aldığınız herhangi bir aktiviteye yönelmek, düğün günü stresini de azaltacaktır.

DÜĞÜN GÜNÜ UZAK DURULMASI GEREKEN BESİNLER

https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpgSüt ve süt ürünleri
Süt ve süt ürünleri düğün gününüz için ideal bir tercih değildir. Süt ürünlerinin sindirimi zor olduğu için, gaz ve şişkinlik gibi problemlere sebep olabilir. Yağsız süt ve az yağlı peynirler tüketilebilirsiniz.
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpgKafein
Kafein vücuttaki su oranını düşürür. Düğünde dehidrasyonda olmanıza sebep olabilir. Yani halsizlik, tansiyon düşmesi, sürekli uyuma isteği, iştahsızlık, kusma gibi semptomlar ortaya çıkabilir.

FASULYE YEMEYİN

https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpgBaharatlı yiyecekler
Baharatlı yiyecekler vücut ısınızı yükselterek daha fazla terlemenize neden olabilir. Ayrıca baharatlı yiyeceklerin asidik etkisi midenize dokunabilir. Bu yüzden düğün gününüzde baharatlı yiyeceklerden uzak durun.
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpgTurpgiller
Karnabahar, lahana, Brüksel lahanası, brokoli ve fasulye gibi yiyeceklerin içinde metan üreten bakteriler vardır. Bunlar bir tür şeker taşırlar. Bunları yerseniz, düğünde şişmiş bir karın veya ishal vakaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

DÜĞÜN GÜNÜ MENÜSÜ
Düğün sabahı uyanınca 1.5 su bardağı ılık su içerisine yarım limon kabuğu ve taze nane yaprağı ekleyin. t Sabah güne zinde tok, tutucu, rahatlatıcı başlamak için:
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpg1 adet sade probiyotik yoğurt
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpg2 ince dilim ananas (küp küp doğranmış)
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpg3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
https://www.sabah.com.tr/c/i/radioBullet.jpg4 adet çiğ badem
* Ara: biberiye çayı (düğün öncesi telaşı-stresi azaltmak için)
* Öğle: Bol yeşillikli az yağlı peynirli sandviç + melisa çayı (hafif tok tutucu, pratik)
* Ara: 5 adet çilek +1 kare ( Yüzde 80 çikolatalı) bitter çikolata + 1 su bardağı soya veya badem sütü ( enerji verir)
* Ara: Biberiye + kepekli kraker t Akşam: Gelinlik giymeden önce; ızgara şiş  + domatesli roka salatası